Anasayfa
13 Mart 2020 ( 997 izlenme )
Reklamlar

ABD'de koronavirüs nedeniyle "ulusal acil durum" ilan edildi

ABD'de koronavirüs nedeniyle "ulusal acil durum" ilan edildi


ABD Başkanı Trump koronavirüs nedeniyle ülkede "ulusal acil durum" ilan edildiğini açıkladı. 50 milyar dolara kadar acil durum fonu erişime açılacak.


ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ülke genelinde "ulusal acil durum" ilan edildiğini açıkladı.

Trump, ABD'de etkisini artıran Kovid-19 salgınına ilişkin Beyaz Saray'da basın toplantısı düzenledi.

ABD'nin aldığı erken önlemler nedeniyle virüsün daha da yayılmasının önüne geçtiklerini savunan Trump, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) virüsün yeni kriz merkezinin Avrupa olduğunu açıkladığına da işaret etti.

ABD Başkanı Trump, "Resmi olarak ulusal acil durum ilan ediyorum" ifadesini kullanarak, 50 milyar dolara kadar acil durum fonunun erişime açılacağını kaydetti.

ABD genelinde son güncellemelere göre koronavirüs taşıyan vaka sayısının 1700'ü geçtiği, ölü sayısının ise 41'e ulaştığı bildirilmişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gökçek hakkında silahlı terör örgütü üyeliğinden suç duyurusu A haber, Meral Akşener'e Kumpas Hazırlığı Yaparken Yakalandı Türkiye'de ilk kez kasırga olacak Yalan haberin merkezinden İmamoğlu'na yeni iftiralar: Taraftarlar yuhaladı, tribünde kavga çıktı '