Anasayfa
21 Temmuz 2018 ( 54 izlenme )
Reklamlar

Bedellide 28 günlük eğitimin kalkacağı belirtiliyor

Bedelli askerlik düzenlemesinde değişikliğe gidileceği öğrenildi. Pazartesi günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülüp hafta sonuna kadar yasalaştırılması beklenen ve 25 yaş, 15 bin lira ve 28 günlük zorunlu temel eğitim olarak öngörülen yasa teklifinde sürprizler olacak.

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre hükümette yapılan değerlendirmelerin ardından, daha önceki bedelli askerlikler gibi 28 günlük temel eğitimin tamamen kaldırılmasına sıcak bakılıyor.

Bu konuda yoğun talep olduğunu, özellikle esnaf, doktor ve yurtdışında ihtisas yapanların izinle ilgili sorun yaşayacakları daha önceki bedelli askerlik düzenlemelerinde olduğu gibi "temel eğitim verilmemesi" görüşünün oluştuğu belirtiliyor.

Başvuruların fazla olması nedeniyle, temel eğitim verme zorluğu ve maliyetinin de bu değerlendirmede etkili olduğu kaydedildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Münir Özkul'un kızından açıklama Erdoğan: Beşiktaş, Çankaya, Şişli Türkiye'nin kaymağını yiyen kesimden oluşuyor Yarbay Mehmet Alkan'ın avukatlığı iptal edildi mi DOLARDAKI ARTIŞ ANCAK BU KADAR GÜZEL ÖZETLENEBİLİRDİ!