Son dakika
30 Nisan 2018 ( 400 izlenme )
Reklamlar

BİNALİ YILDIRIM'DAN BEDELLİ ASKERLİK AÇIKLAMASI!


Başbakan Binali Yıldırım, katıldığı canlı yayında bedelli askerlikle ilgili açıklamalarda bulundu. Yıldırım, “Bakış açım müspet ancak bazı soru işaretlerini de ortadan kaldırmamız lazım” dedi.


Başbakan Binali Yıldırım, katıldığı canlı yayında gündeme dair soruları cevapladı. Basın mensuplarının bedelli askerlik ile ilgili sorusuna Yıldırım, “Bir yandan terörle mücadele veriyoruz, bir yandan bedelli falan. İstismar edilebilecek bir konu gibi görünüyor. Bir yandan toplumdan bir talep geliyor. Biz askerlikte profesyonelliğe geçtik. Vatani görevlerini yapan askerleri biz cepheye hiç göndermedik. Profesyonel askerliğe geçtiğimiz için dikkate alınması gereken bir şey bu” dedi.

“SORU İŞARETLERİNİ ORTADAN KALDIRMAK LAZIM”

Bedelli askerlikten elde edilecek gelirin nasıl kullanılacağını da açıklayan Yıldırım, “Buradan elde edilecek gelirin savunma sanayisinin güçlendirilmesinde kullanılması gerekir. Bunları tabi konuşacağız. Bakış açım müspet. Ancak bazı soru işaretlerini de ortadan kaldırmamız lazım” ifadelerini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

"Yarın seçim olsa hangi partiye oy verdiniz?" sorusuna bakın ne cevap verdi 5 MİLYON KREDİ BORÇLUSUNA AKŞENER'DEN MÜJDELİ HABER SON DAKİKA! CUMHURBAŞKANI ADAYLARI AÇIKLANDI SON DAKİKA! Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde silahlı saldırı: 4 ölü