Anasayfa
27 Şubat 2018 ( 1438 izlenme )
Reklamlar

Fetih marşıyla derse girip hücum marşıyla teneffüse çıkıyorlar.

Samsun'un Ladik ilçesinde bir lisede öğrenciler Fetih Marşı'yla derse girip Hücum Marşı'yla teneffüse çıkıyor. Bu uygulama, siyasi iktidarın gerici politikalarının okullara kadar yaygınlaştırılmaya çalışıldığını bir kez daha gözler önüne serdi.Samsun'un Ladik ilçesinde bir lisede öğrencilerin Fetih Marşı'yla derse girip Hücum Marşı'yla teneffüse çıktıkları öğrenildi.

Şehit Ersan Sancı Anadolu Lisesi'nde derse giriş ve çıkış zili olarak mehter marşlarının çalması, siyasi iktidarın yeni Osmanlıcı ve gerici politikalarının okullara kadar yaygınlaştırılmaya çalışıldığını gözler önüne serdi. 

Okul Müdürü Behzat Dikmen, öğrencilerde "milli tarih şuuru" oluşturmak istediklerini belirterek, "Birçok okulda çeşitli müzikler çalınıyor. Biz farklı olalım. Bu müzik ile öğrencilerimize milli bilinç oluşturalım istedik" dedi.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Alex 19 Mayıs mesajıyla bir kez daha gönülleri fethetti AP: Kaşıkçı'nın konsoloslukta öldürüldüğüne dair kanıt bulundu İstanbul’da ücretli yaya geçidi; Öğrenci: 1.15 TL Tam: 2.30 Çalışma koşullarının düzeltilmesini isteyen 24 havalimanı işçisi tutuklandı!