Anasayfa
31 Ocak 2019 ( 1235 izlenme )
Reklamlar

Feyzioğlu’ndan akepe’ye ziyaret: Milli bir duruşa ihtiyaç var


Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu Rize akepe İl Başkanlığı’na yaptığı ziyarette açıklamalarda bulundu. Feyzioğlu, ” Amacımız toplumsal iletişimi, kucaklaşmayı sağlamak. Daha çok kucaklaşmaya ihtiyacımız var. Milli bir duruşa ihtiyaç var. Milli konularda, milli beraberliğimizi sağlamlaştırmalıyız” ifadelerini kulladı.

Feyzioğlu, çeşitli programlar için geldiği Rize’de, Rize Baro Başkanı Ümit Peçe’nin yanı sıra bölge illeri baro başkanlarıyla akepe İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Feyzioğlu ziyarette, İl Başkanı İshak Alim ve yöneticilerle görüştü.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Alim, Akepe iktidarı sonrasında hukuka olan güvenin arttığını ve hukukun üstünlüğünün tesisi için çalıştıklarını öne sürdü

Feyzioğlu ise her çağdaş insan gibi siyasi düşünceleri olduğunu fakat hiçbir siyasi parti ile siyasi düşünceler anlamında faaliyetleri bulunmadığını söyledi.

‘VATANDAŞLARIMIZIN GÜVEN İÇERİSİNDE YARGILANMASINI İSTERİZ’

Buna dikkat ederek uzak durduklarını belirten Feyzioğlu, “Oy verdiğimiz, vermediğimiz siyasi partiler olur. Türkiye Barolar Birliği başkanlığında, meslek örgütlerinin başkanlıklarında siyasi particilik yapılmaz. Biz, hukukun üstünlüğünü, yargının bağımsızlığını, mahkemelerde vatandaşlarımızın güven içerisinde yargılanmasını isteriz. Hakimimiz, savcımız, vatandaşa doğru davransın, haklı haksız, suçlu suçsuz ayırsın isteriz. Bunlar hukuk siyaseti talepleridir.” diye konuştu.‘SAYIN CUMHURBAŞKANIMZIN FAZIL SAY’IN KONSERİNE GİTMESİ FEVKALADE OLUMLU BİR ADIM’

Birbirinden farkı olmayan insanların gereksiz tartışmalardan uzak durması gerektiğine söyleyen Feyzioğlu, şunları kaydetti:

“Aynı suyu içiyor, aynı yemeği yiyoruz. Birimizin başına bir şey gelince diğerininkine de mutlaka geliyor. Lira düşüyor, biz kaybediyoruz. Dolar düşüyor, biz kazanıyoruz. Fabrika açılıyor, biz kazanıyoruz. Biz birlikte yaşıyoruz. Bizim tüm siyasi partilerden talebimiz, artık bu toplum kutuplaşmak, birbirinden ayrı düşmek istemiyor. Birbirine düşmanlaşmak asla istemiyor, konuşmak istiyor. Son dönemde Sayın Cumhurbaşkanımızın besteci piyanist Fazıl Say’ın konserine gitmesini fevkalade olumlu bir adım olarak değerlendiriyorum. Doğru bir yönde ilerlediğimizi düşünüyorum. Biz de buna katkı sunmak istiyoruz.”

Feyzioğlu, siyasi parti liderlerinin söylemlerinde şiddetten uzak, rol modeller olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından ziyaretin anısına Feyzioğlu ve Alim birbirlerine çeşitli hediyeler verdi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ali Koç kazandığı seçim sonrasında öyle bir Atatürk konuşması yaptı ki herkes ayakta alkışladı .. AKP ve CHP arasında '' FETÖ'NÜN BİR NUMARALI SANIĞI SENSİN '' Tartışması .. Ekrem İmamoğlu'ndan iftiraya uğrayan Mansur Yavaş'a mesaj Erdoğan '1000 köy ele geçirildi' diye açıklama yapmıştı.. Afrin'in kaç köyü var?