Anasayfa
13 Şubat 2020 ( 14749 izlenme )
Reklamlar

İş bankasına el koyma hazırlıkları

İş Bankası hisselerinin Hazine'ye devri için Erdoğan'dan talimat

Akepe'nin hazırladığı taslakta, CHP'nin bankadaki varlığı da sonlandırılıyor

Tayyip Erdoğan’ın başkanlık ettiği akepe MKYK toplantısında, İş Bankası’ndaki CHP hisselerinin Hazine’ye devri gündeme geldi.

Akepe'nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, devire ilişkin hazırladığı taslak konusunda sunum yaptı.

Canikli’nin sunumu sırasında, Atatürk’ün el yazısıyla kaleme aldığı vasiyeti ile CHP hisseleriyle ilgili Menderes dönemindeki tartışmalara ilişkin Meclis tutanakları ekrana yansıtıldı.

hürriyet'in haberine göre; Sunumda, Siyasi Partiler Yasası’na göre partilerin bu şekilde mal varlığının olamayacağı savunulurken, CHP’nin bu hisseler üzerinden taşınır ve taşınmazlarının, hatta zeytinliğinin bile bulunduğu bilgisi paylaşıldı.

Hazırlanan taslakta CHP'nin bankadaki yönetim kurulu üyelikleri sona eriyor
Taslağa göre CHP’nin İş Bankası’ndaki hisseleri Hazine’ye devredilirken, CHP’nin bankadaki yönetim kurulu üyelikleri de sonlandırılıyor.

Erdoğan, hisse devri yöntemine ilişkin farklı görüşlerin dillendirildiği toplantıda, Canikli’ye, “Tekrar çalışın ve bir an önce getirin” talimatını verdi.

Canikli’nin iki seçenekli bir çalışma hazırlayıp 17 Şubat Pazartesi günü düzenlenecek Merkez Yönetim Kurulu toplantısında konuyla ilgili bir sunum yapması planlanıyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Poşet parası vermemek için Eşekle markete giren Niğde'li vatandaş Emin Çapa, yerli olduğu iddia edilen araç hakkında konuştu CHP'li vekil Engin Özkoç o şahsın yüzüne söyledi. Kadına Saldırıp darbetti, olayı görüp yetişen vatandaşlar saldırganı pişman etti