İstanbul’da yaşayıp Eminönü'ne ilk defa giden gencin sözleri yürek burktu

989 izlenme 13 Nisan 2024
Reklamlar
İstanbul'da yaşayıp ulaşımın ücretsiz olması nedeniyle Eminönü'ne ilk defa gidebilen çocuk.

18 yaşına girmek üzere olan genç, “İstanbul’da yaşıyorum ama hayatımda ilk defa Eminönü’ne geldim” dedi. Genç, şu ifadeleri kullandı:

“Buralara ilk defa, hayatımda ilk defa geliyorum. Baksana abla ya, mükemmel… Tarihi mekanlarımızı da gezdik önce. Çok hoşuma gitti. Kendi tarihimi öğrenmek çok güzel benim için. Ben çok seviyorum. Pahalı olduğu için ancak biraz gezebiliyoruz. Bizim mahalleden bir tane otobüs var 142F. O normalde hiç dolu olmazdı. Bayramda aşırı doluydu. İlk defa bu kadar dolu gördüm.”

Öte yandan gencin ebeveynleri de toplu taşımanın ücretsiz olması vesilesiyle Eminönü’ne gelebildiklerini söyledi. Sadece oğullarına balık ekmek alabilen anne ve baba, kendileri için ise evden yiyecek getirdi.

Gencin açıklamaları sosyal medyada da gündem oldu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tanju Özcan'dan ilginç Nagehan Alçı Yorumu Emekli Askerler, Montrö ve Sarıklı Tuğamiral hakkında Bildiri Yayınladı Emin Çapa: İşsizlik, kriz ve doların yükselmesinin tek sebebi Erdoğan’dır Tayyip: "Altyapısıyla,otoparklarıyla, konutlarıyla her şeyiyle yeni Ayder bizim için yeni bir çekim alanı olacak