Anasayfa
13 Şubat 2018 ( 809 izlenme )
Reklamlar

Kılıçdaroğlu: Bize saldıran terör örgütleri arasında Erdoğan da var;

"Erdoğan, teröre yardım ve yataklık yapıyor" diyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, PYD’nin eski lideri Salih Müslim'in İçişleri Bakanlığı'nca "Terör suçlamasıyla" arananların yer aldığı kırmızı listeye alınmasına ilişkin olarak, "Salih Müslim bizim suç duyurumuzdan sonra kırmızı listeye alındı. İçişleri Bakanlığı teröre yardım ve yataklığı kabul ediyor" dedi.

"PYD liderini Yargıtay kararına rağmen Ankara'ya davet etti. " diyen Kılıçdaroğlu konuşmasının devamında şunları kaydetti:

"Altına kırmızı halılar serdi ve terör örgütü lideri, oturdu konuştu. Mahmut Tanal da gitti suç duyurusunda bulundu. Terör örgütü propagandası, terör örgütü liderine yardım ve yataklık yaptılar. 

Recep Bey, sen terör örgütüne yardım ve yataklık yaptın. Dava açamıyor, açsa rezil olacak. Suçu ve suçluyu övme. Bundan daha büyük övme mi olur?"

"Türkiye'nin başını yakıyor"

15 yıl önce Türkiye'nin beka sorunu yoktur. Şimdi bekadan söz ediliyor. Türkiye liyakatla yönetilmiyor ve bu Türkiye'nin başını yakıyor. Ağzımdan çıkan belli duymuyorsan ne yapalım? Sen kulağınla dinlemiyorsan ben kime anlatacağım? Kızmasının nedeni, PYD liderini Yargıtay kararına rağmen Ankara'ya davet etti. Altına kırmızı halılar serdi ve terör örgütü lideri, oturdu konuştu. Mahmut Tanal da gitti suç duyurusunda bulundu. 

Terör örgütü propagandası, terör örgütü liderine yardım ve yataklık yaptılar. Recep Bey, sen terör örgütüne yardım ve yataklık yaptın. Dava açamıyor, açsa rezil olacak. Suçu ve suçluyu övme. Bundan daha büyük övme mi olur? 

"Seni dut yemiş bülbüle döndüreceğim"

Dut yemiş bülbüle dönüyor bu soruları duyunca. Seni dut yemiş bülbüle döndüreceğim. Senin ne işin var Suriye bataklığında. Süleyman Şah Türbesi'ni neden kaçırdın arkadaş. Orası bizim toprağımız ya. 

"Bize saldıran terör örgütleri arasında Recep Tayyip Erdoğan da var"

En sonunda İçişleri Bakanlığı terör listesine aldı. Bunu da dilekçene ekleyeceksin. Artık İçişleri Bakanlığı da kabul etti. Ben bunları söyleyince Bremen Mızıkacıları gibi saldırıyorlar. Bize saldıran terör örgütleri arasında Recep Tayyip Erdoğan da var. Siz işbirliği mi yaptınız, nedir bu saldırı? PKK saldırıyor, IŞİD saldırıyor. FETÖ saldırıyor. 

"Benim oğlum askerlikten kaçmadı, çürük raporu almadı"

Kemal'in takımı zaten Afrin'de. O takımın adı Mustafa Kemal'in ordusu. O ordu senin ordun değil, bu milletin ordusudur. Benim oğlum asker. Benim oğlum askerlikten kaçmadı. Benim oğlum çürük raporu almadı. Benim oğlum bedelli ödemedi. Fakirin fukaranın oğlu nasıl askere gittiyse öyle askere gitti. Senin çocukların ne oldu? Takımının çocukları ne oldu?  Şehidin üzerinden edebiyat yaparsın, köşeyi dönünce aile boyu kaçarsın. Sen benim ayarım değilsin. Arkamdan laf söyleme. Söyleyeceksen karşımda söyle. Çocuklarını askerden kaçıran adam milliymiş. 

Bizimle müttefiklik ilişkilerini sürdürecekseniz hiç kimsenin terör örgütleri ile olmasını kabul etmiyoruz. Bu konuda her türlü desteği vereceğiz. 

Berberoğlu'na 5 ay 10 yıl hapis cezası

Enis Berberoğlu'na 5 yıl 10 ay hapis verilmiş. Bunu asla kabul etmiyoruz. Enis kardeşim hiç üzülme. Sen bu yargılama sürecinden mutlaka ve mutlaka beraat edeceksin. 


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Oyuncu Elçin Sangu'dan Nagehan paylaşımı: Onun adına utanmaktan ben yoruldum "Erdoğan'a temizlikçi olurum" diyen akepe'li başkanın kızı akademisyen olarak atandı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün net görüntüleri... AP: Kaşıkçı'nın konsoloslukta öldürüldüğüne dair kanıt bulundu