Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'a ödeyeceği 'Man Adası' tazminatına ret

1634 izlenme08 Kasım 2019
Reklamlar
Kemal Kılıçdaroğlu haklı çıktı
İstinaf mahkemesi, Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Man Adası" iddiaları nedeniyle Erdoğan'a tazminat ödemesine yönelik kararı bozdu.
Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik alınan kararla ilgili, "Haklılığımız, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'nin 4. Daire Mahkemesi'nce tespit edilerek hukuksuz mahkeme kararları ortadan kaldırılmıştır" dedi.

"Bilindiği üzere Man Adası özelinde Genel Başkanımız tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Genel Başkanımız aleyhine Erdoğan tarafından davalar açılmıştır.
Ne varki açtıkları davaların haksız olduğunu, diğer bir söyleyişle Genel Başkan açıklamalarının doğru olduğu bilen davacı RErdoğan’ın avukatları hukuksuz ve meşru olmayan yollara başvurarak Mahkeme hakimlerinin tamamını değiştirtmiş ve kendi talepleri doğrultusunda hukuksuz karar verecek hakimlerine kavuşmuşlardır!

O süreçte tüm taleplerimiz o hakimlerce reddedilip 1 milyon lirayı aşan tazminat kararlarına karar verilmiştir. Ancak o aşamada dahi o hukuksuz kararların yok hükmünde olduğunu, nihayetinde bunun ve haklılığımızın açığa çıkacağını ifade etmiştik. Gelinen süreçte de haklılığımız, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'nin 4. Daire Mahkemesi'nce tespit edilerek hukuksuz Mahkeme kararları ortadan kaldırılmıştır.
Açıkçası baskı altındaki Türk yargısı, Erdoğan’a iyi bir ders vermiştir. Dileriz ki bundan sonra Erdoğan, gerekli dersi çıkarır ve yargıyı emellerine alet etmekten kaçınır."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Üsküdar İlçe Seçim kuruluna Akepe'li gruptan saldırı Gazeteci Vedat Yenerer akit'te Gerçekleri Haykırınca Sunucu Susturmak İçin Elinden geleni yaptı '' Neden fakiriz ? '' diye soruyorsanız , Erdoğan cevabını yıllar öncesinden veriyor Akepe genel başkanından Kılıçdaroğlu'na edep sınırlarını aşan sözler

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bahçeli'den CHP'ye sert mesaj