Anasayfa
08 Ağustos 2018 ( 6906 izlenme )
Reklamlar

Makam aracını iade etti: Halk sıkıntı çekerken bizim o tür araçlarla cirit atmamız doğru değilKemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, belediye tarafından kiralanan makam aracını iade ederek, yerine parasını cebinden ödeyip otomobil satın aldı. Başkan Gül, otomobilin mazot parasını da kendisinin karşılayacağını kaydetti.

'ÖRNEK OLMAK ÜZERE BAŞLATTIM'

Başkan Gül, "Ülkemizin de buna ihtiyacı vardı. 1995 yılında belediye başkanıyken, 'Makam araçlarımızı bırakalım' diye bir açıklamam olmuştu. O, 5 yıllık dönemde makam aracımı kullanmamıştım. Bakan Bey ilk tasarruf tedbirlerini de belediyelerden başlattı. Ben de örnek olmak üzere, bunu başlattım. Aracımı kendim satın aldım. Yakıtını kendim koyuyorum. Sadece belediyenin şoförleri arabamda çalışıyor ki doğal olarak öyle olması lazım. Bunun Türkiye'ye örnek olması lazım" dedi.

Milyon liralık araçlara binme gibi lüksleri olamayacağını söyleyen Gül, "Benim zaten hiç olmadı. 1994 yılında belediye başkanlığı dönemimde eski bir Mercedes vardı. Burada durdu. Yeniden seçildiğim zaman yeni 2005 model bir araç vardı. O burada durdu. Ama benim kullandığım kiralık bir minibüstü. Ben onu da tasarruf tedbirlerinde bıraktım. Şimdi de daire müdürlerimiz saat 17.00'den sonra makam araçlarını hiç kullanmayacak. Başkan yardımcılarımız da kullanmayacak" diye konuştu.

'HALK YOKSULLUK ÇEKERKEN MAKAM ARAÇLARIYLA CİRİT ATMAMIZ DOĞRU OLMAZ'

Kemer Belediyesi olarak tasarruf tedbirleri yönünde bir adım attıklarını ifade eden Başkan Gül, "İnşallah bundan sonra da bütün belediyelerimiz, halkın belediyesi, halkın içerisindeysek biz halka örnek olmak zorundayız. Halk burada sıkıntı çekerken bizim o tür makam araçlarıyla gece gündüz cirit atmamızın çok doğru olduğunu düşünmedik. Kemer Belediyesi olarak, ben de Belediye Başkanı Mustafa Gül olarak buna karar verdik. Bundan sonra kendi aracımla, yakıtımı da kendim koyarak görevimi yapmaya devam edeceğim" dedi.

'KOLTUK ISITMALI' MAKAM ARACI İHALESİ YENİDEN AÇILMIŞTI

Hükümet, seçim dönemi yapılan büyük harcamalar ve ekonomi politikalarından kaynaklanan bütçe açığı ile başa çıkmak için “tasarruf tedbirleri” uygulanacağını açıklarken TBMM , yeni makam araçları kiralamak için yeniden ihale çıkarmıştı.

ihale şartnamesinde, 2018 model “0 kilometre” ve siyah renkli olacak araçların koltuklarının ısıtmalı olması dikkat çekmişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

“Hamile çocuklar” listesini ortaya çıkardığı için görev yeri değiştirilen personel konuştu Kemal Sunal ülkemizin bugünkü halini yıllar önce filminde anlatmış .. Milletin hakkını yiye yiye doymayan aile: Kavakçı'lar Seçimin ardından yapılan en çarpıcı ve detaylı analizler bu programda idi