Anasayfa
01 Mart 2018 ( 2240 izlenme )
Reklamlar

Polisin yeni kıyafetleri

Emniyet Genel Müdürlüğünce (EGM), genel hizmet, çevik kuvvet, koruma hizmetleri, deniz polisi, bisikletli polis ile çarşı ve mahalle bekçilerinin kıyafetlerinde değişikliğe gidildi.


Genel hizmet, çevik kuvvet ve koruma hizmetleri sınıfı dahil 5 birimin kıyafetlerinde değişiklik yapılan emniyet teşkilatı personeli, 22 Şubat'tan itibaren yeni üniformaları giymeye başladı.
Değişiklik kapsamında görev kıyafetlerinde kravat, gömlek, ütülü pantolon ve iskarpin ayakkabı kullanımından vazgeçildi.
Halihazırda 26 farklı üniforma, 14 farklı bot ve 3 farklı ayakkabının kullanıldığı emniyet teşkilatındaki düzenlemeyle üniforma çeşidi azaltılarak, birimler arası geçişlerde oluşan farklı üniforma ihtiyacından kaynaklı tasarruf sağlandı.

Yeni üniformalar, teknolojik gelişmeler, iklim koşulları ve görev şartları dikkate alınarak, görevlilerin olaylara rahat, hareket kısıtlaması olmadan ve etkili şekilde müdahalesine imkan sağlayacak şekilde tasarlandığı ifade edildi

Yeni üniformalar, teknolojik gelişmeler, iklim koşulları ve görev şartları dikkate alınarak, görevlilerin olaylara rahat, hareket kısıtlaması olmadan ve etkili şekilde müdahalesine imkan sağlayacak şekilde tasarlandı.
Görev kıyafeti giyen emniyet personeli, kravat takmayacak.Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, kendisinin de giydiği yeni üniformayla ilgili yaptığı açıklamada, yeni kıyafetleri tasarlarken 1994'ten bu yana edindikleri tecrübelerden faydalandıklarını öne sürdü
Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akepe'li eski vekili bile isyan ettiren görüntüler: Şehit haberlerinin geldiği günlerde dansöz oynattılar Ekrem İmamoğlu'nun biber gazı yediği anlara ait video ortaya çıktı Muharrem İnce , Erdoğan'ın '' O bisiklete binmeye devam etsin '' sözlerine çok sert cevap verdi .. MHP'li Atilla Kaya canlı yayında Erdoğan'a çok sert konuştu ..