Anasayfa
26 Temmuz 2018 ( 403 izlenme )
Reklamlar

Türkiye'nin kredi almasını kısıtlayan tasarı ABD Senatosundan geçti

ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi Başkanı ve Senatör Bob Corker ile Senatör Bob Menendez, bugün Türkiye'nin uluslararası kuruluşlardan kredi almasını kısıtlayacak iki partili yasa tasarısının komitede kabul edildiğini açıkladı.

ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi Başkanı ve senatör Bob Corker, "Bu yasa tasarısının yapılmasını asla istemedik ama Türk hükümetini, ABD vatandaşlarının ve yerel olarak istihdam eden büyükelçilik personelinin haksız bir şekilde gözaltına alınmasını durdurmadığı takdirde sonuçlarının olacağı konusunda uyarmıştık" dedi.

"Pastor Brunson'ın hapishaneden ev hapsine geçmesi iyi bir ilk adım olsa da, 21 aydan sonra bu gelişme tatmin edici değildir. Türk hükümetine, ABD 'li büyükelçilik görevlilerinin yanı sıra Pastor Brunson da dahil olmak üzere tüm ABD vatandaşlarının tacizine ve keyfi olarak gözaltına alınmasına son verene kadar baskı yapmaya devam edeceğiz. Bu faturada bizimle birlikte çalıştığı için ortak sponsorlarımıza teşekkür etmek istiyorum, bu çabada komitenin desteğini takdir ediyorum" dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

istismarın araştırılması ve önlenmesi için TBMM'ye verilen önergeyi hangi parti reddetmişti ? Arif Sağ’dan Orhan Gencebay’a çok sert cevap Yıldırım: 1000'er lira ikramiye vereceğiz diyerek bir çok konuda af çıkardıklarını belirtti Barbaros Şansal daha önce kimsenin söylemeye cesaret edemediği gerçekleri söylüyor ..