Anasayfa
30 Temmuz 2018 ( 227 izlenme )
Reklamlar

Akepe genel başkan yardımcısı: Tarımda Avrupa’da 4. sıradan 1. sıraya yükseldik

Akepe genel başkan yardımcısı Cevdet yılmaz, "Türkiye'yi tarımsal alanda Avrupa’da 4. sıradan 1. sıraya yükselterek Avrupa’nın en büyük tarım ülkesi konumuna getirdik" dedi.


akepe Ekonomi İşleri Başkanlığınca temmuz ayı 'AK Parti Dönemi Tarım ve Hayvancılık' bülteni yayınlandı.
Teşkilatlara gönderilen bültende, 2002'den bu yana Türkiye'nin tarım ve hayvancılık hedeflerine ve Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz'ın değerlendirmelerine yer verildi.

Yılmaz, sunum yazısında, 'tarım ve hayvancılıkta 2002’de 36.9 milyar TL olan tarımsal hasılayı 2017 yılında 188.7 milyar TL’ye ulaştırarak Türkiye'yi tarımsal alanda Avrupa’da 4. sıradan 1. sıraya yükselttiklerini ve Avrupa’nın en büyük tarım ülkesi konumuna getirdiklerini' öne sürdü

'VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ GIDAYA ULAŞMASINI KOLAYLAŞTIRDIK'


Yılmaz, akepe olarak tarım ve hayvancılığı her zaman için stratejik bir alan olarak gördüklerini öne sürerek şöyle devam etti:
"Hükümetlerimiz döneminde bir taraftan tarımda yapısal dönüşümü gerçekleştirirken bir taraftan da çiftçilerimizin hem ekonomik hem de sosyal hayatlarını iyileştirici kararlar aldık. Dünyanın en kadim tarım ve hayvancılık coğrafyasına sahip olmanın bilinciyle vatandaşlarımızın sağlıklı ve güvenli gıda maddelerine ulaşmasını kolaylaştırdık."

'REKABET GÜCÜMÜZÜ ARTTIRACAĞIZ'

'AK Parti olarak Türkiye'nin bölgede ve küresel düzeyde tarım ve hayvancılık alanında söz sahibi olması için 2023 hedefleri doğrultusunda çalışmalarını yürüttüklerini' iddia eden Yılmaz, şunları kaydetti:

"Tarımda katma değeri yüksek, ileri teknolojiye dayalı bir üretim modelini esas alarak planlı tarım ve hayvancılık için gerekli yapısal dönüşümleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Böylece bereketli topraklarımızın verimliliğini potansiyeline ulaştırarak uluslararası rekabet gücümüzü arttıracağız."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cüneyt Arkın'ın oğlundan mesaj Akepe'li vatandaşın son pişmanlığı Muharrem İnce'den Erdoğan'a yüzyılın ayarı ; "YENİKAPI MİTİNGİ FİLİSTİN İÇİN DEĞİL OY İÇİN !" 16 yılda demiryolu kazalarında 1623 kişi hayatını kaybetti