Anasayfa
21 Aralık 2020 ( 1379 izlenme )
Reklamlar

Mhp'li Belediye Başkanı Kızıyla Aynı Sınava Girenleri Tehdit Etti 'Niye Geldiniz? Benim Belediyem'

Belediye Başkanı, kızıyla aynı sınava girenleri tehdit etti
MHP'li Burdur Çeltikçi ilçe Belediye Başkanı Recep Aydın, kızıyla aynı mülakata giren itfaiye eri adaylarını tehdit ederek, 1 kişilik kadroya kızını aldı. Aydın'ın adaylara "Benim kızımın girdiğini biliyorsunuz. Niye geldiniz? Benim belediyem, ağzınıza tükürürüm" dediği belirtildi.

MHP'li Belediye Başkanı, kızıyla aynı sınava girenleri tehdit etti
Burdur Çeltikçi ilçe Belediye Başkanı MHP’li Recep Aydın'ın, kızını belediye itfaiye eri olarak işe aldığı ortaya çıktı. Aydın'ın kızıyla aynı sınava girenleri tehdit ettiği iddia edildi.

Sözcü'den İsmail Akın'ın haberine göre; Çeltikçi'nin MHP'li Belediye Başkanı Recep Aydın, kızının da aday olduğu 1 adet itfaiye eri kadrosuna memur alımı için yapılan mülakata girerek diğer 3 adayı tehdit ettiği iddia edildi. Adaylar olayı yargıya taşıdı, CİMER'e şikayet etti.

Burdur Çeltikçi ilçe Belediyesi lise ve dengi okul mezunu niteliğini taşıyan 1 adet itfaiye eri alımı için sınav düzenledi. Sınava MHP'li Çeltikçi Belediye Başkanı Recep Aydın'ın kızı ve 3 aday katıldı.
İddiaya göre MHP'li Başkan Aydın, mülakat yapılan salona giren adaylarını tehdit etti. Olaya tepki gösteren adaylar CİMER’e şikayette bulunarak konuyu yargıya taşıdı.
Yapılan sınava uzun süre çalıştığını ve hakkının yenildiğini belirten Emre Sayın, şunları söyledi, “Eylül ayında belediyenin itfaiye eri alımı için sınav yapıldı. Bende aday olarak mülakata girdim Birinci sırada belediye başkanının kızı vardı.

Sınavın olduğu zaman Belediye Başkanı Recep Aydın sınav yerine girerek, ‘Benim kızımın girdiğini biliyorsunuz. Niye geldiniz? Benim belediyem, ağzınıza tükürürüm' dedi.
Daha sonra da komisyon başkanının odasına girdi. Belediye başkanı hakkımız yiyerek kızını kazandırdı. Ben de sınavın iptali ve atamayı durdurma kararı almak için dava açtım. Mahkemeden ilk karar çıktı. Başkanın kızın atamasını durdurdular dava hala devam ediyor. Diğer arkadaşlar ise CİMER'e şikayette bulundu” dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fatih Altaylı, O Yandaşı Rezil Etti Kemal Kılıçdaroğu, Anadolu Ajansının manipülasyon yaptığını belirterek dava açtı Erdoğan kadro isteyen taşeron işçileri fırçaladı: Yaptıklarımız şımartmasın Baygın köpeği yolun ortasına atan adama cezaevinden çıkınca otomobil çarptı