Anasayfa
24 Mayıs 2019 ( 1119 izlenme )
Reklamlar

CHP Genel Merkezindeki İstanbul anketi

CHP Genel Merkezindeki son anket

CHP tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine yönelik şimdilik bir anket çalışması yaptırılmazken, çeşitli kamuoyu araştırma şirketleri tarafından yapılan anket sonuçları genel merkeze gelmeye başladı.

Parti yönetiminin önüne gelen ilk anket sonuçları Ekrem İmamoğlu’nun henüz kampanya başlamadan yüksek bir farkla önde olduğunu gösterdi.

CHP Genel Merkezi’ne gelen bir anket sonucuna göre İmamoğlu’nun 1.7 puan önde olduğu kaydediliyor. Bir başka anket sonucuna göre ise farkın 3.5 puan olduğu kaydedilirken, üçüncü bir anket sonucunda ise İmamoğlu’nun rakibinden 5 puan önde olduğu ifade ediliyor.

Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı'nın haberine göre, CHP kaynakları, henüz kampanya başlamadan gerçekleştirilen kamuoyu araştırmalarında İmamoğu’nun seçimi herhangi bir tartışmaya neden olmayacak şekilde kazanabilecek bir farka sahip olduğuna dikkat çekiyor. CHP kaynakları, kampanya döneminde İmamoğlu’nun mağduriyetinin anlatılmasıyla birlikte söz konusu farkın daha da artabileceği değerlendirmesini yapıyor.

EKONOMİ VURGUSU
CHP kaynakları seçmenin ana gündeminin ekonomi olduğuna dikkat çekerek İmamoğlu’nun kampanya kapsamında yaşadığı mağduriyetin yanı sıra seçmene ekonomi üzerinden sesleneceğine de dikkat çekti. CHP kaynakları İmamoğlu’nun kampanya boyunca İstanbullulara israf ekonomisiüzerinden sesleneceği ve kentte günlük hayatı ucuzlatacak projelerinin öne çıkarılacağına işaret ediyor.

EKREM İMAMOĞLU ÖNE ÇIKTI
CHP kaynakları, İstanbul seçim kampanyasında sadece Ekrem İmamoğlu’nu öne çıkaran bir sürecin işletileceğini belirtiyor. Milletvekilleri ya da parti yönetiminden hiç kimsenin kampanya boyunca öne çıkmayacağı kaydediliyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da bir çok çalışmada geri planda kalmayı tercih ettiği, İmamoğlu’nun öne çıkması gerektiği talimatını verdiği kaydedildi. CHP’li belediye başkanları ve yaklaşık 100 milletvekilinin bir ay boyunca sahada olacağı da belirtildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ünlü porno yıldızının Sakaryaspor'a transfer olduğu iddiası, şehri karıştırdı Akepe'li belediye başkanından Trabzonlu vatandaşa 'Sizi Biz Müslüman Yaptık' Mhp'li vekilin telefon kırma şovunun düzmece olduğu iddia edildi Tayyip'in damadının Dolar Sorusuna verdiği ilginç cevap