Çin büyükelçiliği basın açıklaması yapmak isteyen Uygur Türklerine Polisten tehdit: "Zorla süpüreceğiz sizi. Gözaltına alıp sınır dışı edeceğiz."

280 izlenme 30 Kasım 2022
Reklamlar
İstanbul'da bulunan Çin Konsolosluğu önünde bir araya gelen Uygur Türkleri, Doğu Türkistan'da çıkan yangında aralarında çocuklarında olduğu 44 Türk hakkında basın açıklaması yapmak istedi.  Ellerindeki döviz ve pankartlar ile konsolosluk önünde bir araya gelen ve burada açıklama yapmak isteyen kitleye polis izin vermedi.  Kitlenin dağılmasını isteyen polis, kitlenin dağılmaması halinde zor kullanacağını söyledi.  Polis amiri olduğu belirtilen bir kişi ise, konsolosluk önünde toplanan Uygur Türklerini sınır dışı etmekle tehdit etti.  Polis amirinin, "Birazdan zorla süpüreceğiz sizi. Gözaltına alıp sınır dışı edeceğiz." dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Paris başkonsolosluğunda büyük skandal. Oy kullanacak vatandaşa akepe'ye mühür basılmış pusula verdiler Kılıçdaroğlu, akp ile mhp'nin reddettiği okullarda ücretsiz yemek teklifini iktidara gelir gelmez uygulayacaklarını belirtti. Fırıncı Cihan Kolivar tahliye edildi. Sisi ile bir Araya Gelince, Mısırlı Esma İçin Döktüğü gözyaşları tekrar gündeme geldi