Elektrik ve doğalgaza yine zam yapıldı

232 izlenme01 Eylül 2018
Reklamlar
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, elektrik fiyat tarifelerini yayınladı. Normalde elektrik fiyatları için üç ayda bir tarife yenileyen EPDK, 1 Ekim 2018 yerine 1 Eylül 2018 tarihi itibariyle tarifeleri yeniledi.

Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğle açıklanan yeni tarifelere göre elektrik fiyatlarına konutlarda yüzde 9, sanayide ise yüzde 14.6 ile yüzde 16.2 arasında değişen oranlarda zam yapıldı. Elektrikte tek zamanlı tarife fiyatı yüzde 15 arttırılırken, üç zamanlı tarifede gündüz yüzde 15, gece yüzde 16.2, puant saatler için ise yüzde 14.6 artışa gidildi.

Doğalgaz fiyatlarına da zam gelirken, BOTAŞ'ın yeni doğalgaz tarifelerine göre fiyatlar konutlarda yüzde 9, sanayide yüzde 14 arttı.

Elektrik ve doğalgaza temmuz ayında da aynı oranda zam yapılmıştı. Enerji çevreleri kur fiyatlarına göre ekim ayında da fiyatlarda artış yapılmasını bekliyor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Chp'ye Aziz Kocaoğlu darbesi. Yandaş kanalda Chp'yi yerden yere vurdu İsabetli tahminleriyle tanınan Murat Gezici: ' Muharrem İnce 2. turda %53 ile seçilecek ' Destan yazmış adeta SAMİ SELÇUK'TAN KAMUOYUNA UYARI

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Fatih Portakal'dan Akşener yorumu '' Helal olsun bir kadının dik duruşunu gördük ''