Anasayfa
23 Ocak 2018 ( 437 izlenme )
Reklamlar

"Erdoğan, Afrin operasyonuna verdiğimiz açık destekten rahatsız"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afrin’e yönelik olarak başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’na ‘sınırlarımızda milli bir sorun var’ diyerek açık destek vermelerinin AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı rahatsız ettiğini söylerken “Böyle bir konuyu oy devşirmek için kullanmak ahlaksızlıktır” dedi.

Hürriyet gazetesinden Deniz Zeyrek, Başbakan Binali Yıldırım ile Afrin operasyonu hakkında bir toplantı yapan Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdiği görüşmeyi “Kılıçdaroğlu: Milli sorundur, elimizden gelen desteği sağlarız” başlıklı köşesine taşıdı.

 Zeyrek’in köşesinin bir kısmı şöyle:

"Başbakan Binali Yıldırım ile yaptığı görüşmeden sonra sayın Kılıçdaroğlu ile telefon görüşmesi yapma fırsatı buldum. Gazetecilik refleksi ile Başbakan Yıldırım’ın anlatmış olabileceğini düşündüğüm bilgileri sordum ama görüşmenin içeriği hakkında konuşmak istemedi. “Başından beri bizi bilgilendiriyor. Operasyon başlamadan Almanya’daydım, arayıp bilgi verdi. Bugün de (dün) harekat hakkında bilgiler paylaştı. Desteğimiz için teşekkür etti” demekle yetindi.

 Ben de bu durumda “O zaman sizin Zeytindalı Harekatı ile ilgili görüşlerinizi öğrenmek isterim” dedim.

 Kılıçdaroğlu, cümlem bitmeden, “Bu milli bir sorun. Türkiye’nin sınır güvenliği söz konusu. O nedenle elimizden gelen desteği sağlarız. Bizim desteğimizi ortaya koymamız, ordumuzun morali ve motivasyonu açısından da önemli” dedi.

 Büyük ihtimalle bu desteği Başbakan Yıldırım’a da iletmişti.

'ERDOĞAN’DA KILIÇDAROĞLU TAKINTISI VAR'

Kılıçdaroğlu, verdikleri açık desteğe rağmen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bay Kemal…” diye başlayarak kendisini eleştirdiğini anımsatarak şöyle konuştu: “Erdoğan’da Kılıçdaroğlu takıntısı var. Ben artık ciddiye almıyorum. Ordu Afrin’e girmiş. Biz açıktan destek veriyoruz, ‘sınırlarımızda sorun var, bu milli bir sorundur’ diyoruz. Böyle bir konuyu oy devşirmek için kullanmak ahlaksızlıktır. O desteğimizden bile rahatsız oluyor.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yarbay Mehmet Alkan ‘Verin mahkumiyeti’ diye duruşmada bağırdı. Mahkeme Başkanı salondan çıkardı Zeydan Karalar'dan 'şehit eşini kovdu' iftirasına videolu cevap! Sapık zihniyet 23 Nisan kutlamalarında çocukları sahneden indirdi: Kıyafetleri uygunsuz! Muharrem İnce canlı yayında açıklamalarda bulundu: ''Erdoğan'ı düşüremedim ama salladım''