Anasayfa
18 Temmuz 2021 ( 2094 izlenme )
Reklamlar

Esad'dan Vatandaşlarına Çağrı: 'Ülkenize Dönün'

TAYYİP'İ KAPIDA BEKLETEN PUTİN'İN ESAD'I
KARŞILADIĞI GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKMIŞTI.


Suriye lideri Esad, seçim zaferinin ardından yemin ederek görevine başladı: 'Vatanınıza dönün' çağrısı

Suriye lideri Beşar Esad, ülkede düzenlenen seçimlerde aldığı galibiyetin ardından ant içerek görevine başladı.

Esad, seçim zaferinin ardından bakanlar, iş insanları, akademisyenler, gazeteciler ve siyasi parti liderlerinin katıldığı törende Kuran ve Anayasa üzerine el basarak başkanlık yeminini tekrarladı. 

"SİZİ ALDATTIKLARI DEVRİM BİR HAYAL"
Sputnik'te yer alan habere göre, burada yaptığı konuşmada Esad, "Sömürgeciler ne kadar hazırlanırsa hazırlansın, halkların haklarını savunma konusundaki kararlılığınızı ve ulusal bağımsızlığınızı gösterdiniz. İlk aşamalarda düşmanların hedefi, terörizm korkusu üzerinden Suriyelilerin ülkesini satacak birer paralı askerlere dönüştürülmesiydi. Kendisini aldatan ve vatanın düşüşüne ve devletin çöküşüne dair bahse giren herkese, vatanın bağrına geri dönme çağrımı yineliyorum. Her birine, ülkemizin düşmanları tarafından kendi halkınıza karşı sömürüldüğünüzü ve sizi aldattıkları devrimin bir hayal olduğunu söylüyoruz" ifadelerini kullandı. 

Esad ayrıca, "Suriyeliler daha fazla meydan okumacı ve daha direnişçi hale geliyorlar, vatanlarına karşı bir kart haline getirilmesi planlananlar ise, yurt dışında vatan için bir değere dönüşerek, ihtiyaç anında kendilerini vatana sunar hale geldiler" dedi.

'KİMYASAL PROVOKASYON' UYARISI
Öte yandan, Rusya da Esad’ın yeni dönemi için göreve geleceği gün, terörist grupların kimyasal saldırı süsü verecekleri bir provokasyon gerçekleştirmeyi planladıkları konusunda uyardı.

Rusya’nın Suriye’deki tarafları uzlaştırma merkezinin yönetici yardımcısı Vadim Kulit, “Elimize geçen istihbarata göre teröristler, İdlib’deki temas hattında bir kimyasal saldırı gösterisi sahneye koymayı planlıyorlar” dedi.

BEYAZ BARETLER
“Sözde insani yardım grubu Beyaz Baretler ile yerel medya organları, Suriye hükümetini sivillere karşı zehirli maddeler kullanmakla suçlamak adına düzmece çekimler yapacaklar” diye devam eden Kulit, söz konusu provokasyonun, mayıs sonundaki seçimleri takiben Suriye lideri Esad’ın yeni devlet başkanlığı dönemine başlayacağı 17 Temmuz’da gerçekleştirilmesinin planlandığını kaydetti.

Ayrıca Kulit, Suriye’nin Deraa kentindeki ‘uykuda olan terörist hücrelerinin’ yeni üyelerle saflarını güçlendirme çalışmaları yaptıklarını ve sabotaj hazırlığında oldukları bilgisini de aldıklarını kaydetti.

Kulit, alınan istihbaratlar doğrultusunda Suriye hükümetinin olası provokasyonlara karşı bir dizi önlem aldığını da ekledi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Skandal Ötesi. Jandarma mezuniyet töreninde tayyip'in posterini açtılar Mehmet Cengiz’in oteline 50 milyon TL ‘teşvik’ ve yüzde 70 vergi indirimi Bir din adamı: '28 Şubatta daha özgürdük, şimdi baş örtülümüz müdür oldu bakan oldu ama . . .' Rockefeller’in İtirafları ' Türkiye'ye Menderes'le el attık, Özal isteklerimiz doğrultusunda kapıları iyice açtı '