Anasayfa
08 Şubat 2018 ( 792 izlenme )
Reklamlar

Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul tutuklandı

Adana'da "suç örgütü kurmak" iddiasıyla gözaltına alınan Furkan Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul ile birlikte 28 kişi adliyeye sevk edildi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca, "vakıf faaliyeti adı altında kuruluş amacı dışında anayasal düzene karşı fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ederek kamu güvenliğine karşı faaliyet yürütme ve suç örgütü" iddiasıyla Furkan Vakfı yönetici ile sorumlularının aralarında yer aldığı 28 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 30 Ocak'ta Adana, Niğde ve Elazığ'da 33 adrese eş zamanlı operasyon düzenlenmiş, ilk etapta kurucu başkan Alparslan Kuytul'un da aralarında bulunduğu 21 vakıf yöneticisi ve sorumluları gözaltına alınmıştı.

Daha sonra devam eden operasyonlarda 7 kişi daha gözaltına alınmıştı. 28 zanlı emniyette sorgulandıktan sonra bugün adliyeye sevk edildi.

Adliyeye ilk önce Kuytul alındı. Zanlıların savcılıkça ifadelerinin alınmasına başlandı.

Zanlıların yaklaşık 4 saat boyunca savcılıkta ifadeleri alındı.

Savcı ifadeyi aldıktan sonra aralarında Kuytul'un da bulunduğu 25 kişiyi tutuklanma talebiyle 3 kişiyi de adli kontrol şartıyla nöbetçi mahkemeye sevk etti.

Mahkemeye sevk edilen 28 kişiden aralarında vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul'un da bulunduğu 5'i tutuklandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yenikapı mitinginden sadece 1 gün sonra, Ceyhan'dan İsrail'e petrol sevkiyatı İl milli eğitim müdürü: 'Başı açık kızları görünce sinirleniyorum' Sokak röportajında '' Erdoğan giderse ne olur ? '' sorusuna AKP'li vatandaşların beyin yakan cevapları .. TRT'de yayınlanan bir çizgi filmde Atatürk'e yapılan saygısızlık büyük tepki topladı ..