Helallik isteyen akepe'li genel müdüre personelin toplu cevabı: Haram Olsun

11128 izlenme04 Şubat 2019
Reklamlar
Ankara belediyesi iştiraki Anfa'da görevinden ayrılırken Helallik isteyen akepe'li genel müdüre personelin toplu cevabı: Haram Olsun

istifa ettirilen Melih Gökçek’in yerine Mustafa Tuna getirilmişti. Tuna, belediyedeki çoğu bürokratı değiştirdi. Belediyenin şirketlerinden olan ANFA’nın Genel Müdürlüğü’ne ise, akepe Altındağ kurucu ilçe başkanı olan Orhan Kaya getirildi. Kaya’nın geldiği günden itibaren, ANFA’da çalışan işçilerden şikayet sesleri yükselmeye başladı. Tepkilerin artmasının ardından da Kaya, geçen günlerde görevden alındı.
 
“HAKKIMIZ HARAM OLSUN”
 ANFA’da işçilerle vedalaşan Orhan Kaya beklemediği tepkilerle karşılaştı. Kaya vedalaşma sırasında “Allah izin verirse arkadaşlar pazartesi günü işimden ayrılıyorum. Hepinize teşekkür ediyorum. Bilerek birilerine bir şey yaptıysam bundan dolayı hiçbir rahatsızlığım yok. Bilmeden bir rahatsızlık verdiysem, bundan dolayı da hakkınızı helal edin" dedi.
 
İşçilerden ise “etmiyoruz, hakkımız haram olsun, öbür dünyada görüşürüz, başınıza gelecek her şeyde bir ahımızı hatırlayın” sesleri yükseldi.
 
İşçilerin “Bu kadar insanın vebalini nasıl vereceksiniz, bu kadar hakka girdiniz” sorusuna ise, “ne yaptım” yanıtını verdi.
 
“YILLARCA BİZ ANFA’YA VE BU PARTİYE EMEK VERDİK”
 
Vedalaşma töreni, tartışmaya dönünce işçilerden birisi “Yıllarca biz ANFA’ya ve bu partiye emek verdik. Gecemizi gündüzümüze kattık sokaklarda bayrak astık. Sizin rezilliğinizi bu ANFA unutmayacak” dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

iş bankasına göz diktiğini bir kez daha açıkladı Emin Çapa'dan ekonomiyle ilgili tarihi konuşma Vatanım Sensin dizisine Çerkes Ethem tepkisi. Saçmalayan saçmalayana: 'Türbana el uzattılar kendi çıplaklıkları ortaya çıkmasın diye '

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Sundance Film Festivali'nde Dünya Sineması Büyük Jüri Ödülü, Türk filmi 'Kelebekler'in oldu