Kılıçdaroğlu, akp ile mhp'nin reddettiği okullarda ücretsiz yemek teklifini iktidara gelir gelmez uygulayacaklarını belirtti.

69 izlenme 26 Kasım 2022
Reklamlar
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından bir video yayınlayarak yetersiz beslenme sıkıntısı çeken çocuklar için çağrıda bulundu.   

Eşi Selvi Kılıçdaroğlu'nun da konuştuğu bir video paylaşan Kılıçdaroğlu, "Bir insan neden yoksul evlatlarımızın beslenme çantasını reddeder, inanın aklım almıyor! Yapacak bir şey yok, acı ve ıstıraplarının üstesinden gelme mücadelesine kendi başımıza devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.  akp ve mhp’nin oylarıyla CHP’nin ‘okullarda bir öğün yemeğin çıkması ve eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması‘yla ilgili verdiği araştırma önergesinin reddedilmesine tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “İktidara gelir gelmez okullarımızda bir öğün ücretsiz yemek uygulamasını hemen hayata geçireceğiz” dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kredi kartı borçluları bir kez daha yandı Anadolu ajansına yandaşlar bile isyan etti CHP’nin Ankara'da sürpriz aday çıkaracağı iddiası S. Peker, seçim öncesi videolar konusunda son kararını vermiş. Gazeteci canlı yayında açıkladı