Kılıçdaroğlu, akp ile mhp'nin reddettiği okullarda ücretsiz yemek teklifini iktidara gelir gelmez uygulayacaklarını belirtti.

78 izlenme 26 Kasım 2022
Reklamlar
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından bir video yayınlayarak yetersiz beslenme sıkıntısı çeken çocuklar için çağrıda bulundu.   

Eşi Selvi Kılıçdaroğlu'nun da konuştuğu bir video paylaşan Kılıçdaroğlu, "Bir insan neden yoksul evlatlarımızın beslenme çantasını reddeder, inanın aklım almıyor! Yapacak bir şey yok, acı ve ıstıraplarının üstesinden gelme mücadelesine kendi başımıza devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.  akp ve mhp’nin oylarıyla CHP’nin ‘okullarda bir öğün yemeğin çıkması ve eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması‘yla ilgili verdiği araştırma önergesinin reddedilmesine tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “İktidara gelir gelmez okullarımızda bir öğün ücretsiz yemek uygulamasını hemen hayata geçireceğiz” dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kafamıza güneş ışınlarından daha çok, zamlar sağanak gibi yağacak İsraf yapanın Allah belasını versin diyen akepe'liyi Chp ve İyi partililer alkışlayınca dumura uğradı Ankara Büyükşehir Belediyesinden büyük ilgi gören 30 Ağustos videosu Akp'iler lale devrinde. Görüntüler sosyal medyada büyük tepki çekti