Peker: Suriye’de ticaret yapmak için ne yapmanız lazım biliyor musunuz?

29171 izlenme 30 Mayıs 2021
Reklamlar
Peker: “Pandora’nın ilk kutusunu açalım bakalım. Suriye’de ticaret yapmak için ne yapmanız lazım biliyor musunuz? Metin Kıratlı Bey var, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı, Külliye’de. Ona gideceksiniz. 
Ama bir iki kamyonluk alışverişleri söylemiyorum. Kaçak ham petrol, çay, şeker, alüminyum, bakır, ikinci el araba… 
Bunlar milyarlarca dolar, büyük para. Suriye mücadelesi için parayı kim verdi? 
Biz. Devlet vermedi mi, devlet. Kim şehit oldu, millet. Şimdi orada yapılan ticareti anlatacağım. Siz oradan (Metin Kıratlı’dan) onayı aldıktan sonra sizi MT Grup’a yolluyorlar. 
Murat Sancak, Ramazan Öztürk, tüm hiyeraşi orada. Onların da onayı geçtikten sonra kime gidiyorsunuz; el Nusra’nın iktisat sorumlusu var, Ebu Abdurrahman, Ebu Şeyma ismini de kullanıyor. Şu anda da ticaret böyle yapılıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye'nin getirildiği noktayı mükemmel bir şekilde özetlemiş. Kayseri Erciyes Üniversitesinin Bahar Şenliğinde Tarihi Anlar. Alana Sığmayan Gençler Hep Bir Ağızdan İzmir Marşını Söyledi. Arap turistlerin kiralık arabayı getirdikleri nokta vatandaşı şok etti: 'Eskiden söylerlerdi inanmazdım ama'' Sözlerini inkar edip ispat edin istifa edeyim diyen akepe'liye sosyal medya bu video ile cevap verdi