Sadat başkanı: '' 15 Temmuz'dan sonra ne istediysek oldu ''

509 izlenme11 Ekim 2018
Reklamlar
akepe’ye yakın İslamcı eski askerler tarafından kurulan özel güvenlik şirketi SADAT’ın başındaki isim olan emekli tuğgeneral Adnan Tanrıverdi, 15 Temmuz’dan sonra TSK’da gerçekleştirilen yeniden yapılandırmanın tam olarak kendilerine yaradığını ve istedikleri bir çok şeyin bu yapılandırma sürecinde gerçekleştirildiğini açıklıyor.


Cumhurbaşkanlığı bünyesinde oluşturulan Güvenlik Politikaları Kurulu üyeliğine atanan SADAT’ın başındaki Tanrıverdi, yine islamcı askerlerce kurulmuş olan ASDER isimli kuruluşun etkinliğinde yaptığı konuşmada, 15 Temmuz’dan sonra TSK’da gerçekleştirilen yeniden yapılandırmanın tam olarak kendilerine yaradığını ve istedikleri bir çok şeyin bu yapılandırma sürecinde gerçekleştirildiğini açıklıyor.

15 Temmuz’dan önce Anayasa Komisyonu’na Silahlı Kuvvetleri’nin yeniden yapılandırmasıyla ilgili tespitlerin yer aldığı bir anayasa teklifi sunduklarını belirten Tanrıverdi, darbe girişiminden sonra bu teklifte sundukları her şeyin yerine getirildiğini belirtiyor.

alıntı: ABC

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Münir Özkul'un kızı Güner Özkul: Kavuğun Rasim Öztekin'e verilmesi bir devir-teslim değildi. ATANAMAYAN ÖĞRETMEN İNTİHAR ETTİ "Peygamber Efendimiz Allah'ın mesajını insanlara ulaştırarak çok iyi bir girişimcilik örneği gösterdi" Muharrem İnce ve emekçi vatandaşımızın içinizi ısıtacak samimi görüntüleri ..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kılıçdaroğlu: Afrin'e hava desteği almadan asker sokucaksan, önce kefenle karşılayanları gönder