Sadat başkanı: ''15 Temmuz'dan sonra ne istediysek oldu''

11888 izlenme 27 Mayıs 2023
Reklamlar
akepe’ye yakın İslamcı eski askerler tarafından kurulan özel güvenlik şirketi SADAT’ın başındaki isim olan emekli tuğgeneral Adnan Tanrıverdi, 15 Temmuz’dan sonra TSK’da gerçekleştirilen yeniden yapılandırmanın tam olarak kendilerine yaradığını ve istedikleri bir çok şeyin bu yapılandırma sürecinde gerçekleştirildiğini açıklıyor.


Cumhurbaşkanlığı bünyesinde oluşturulan Güvenlik Politikaları Kurulu üyeliğine atanan SADAT’ın başındaki Tanrıverdi, yine islamcı askerlerce kurulmuş olan ASDER isimli kuruluşun etkinliğinde yaptığı konuşmada, 15 Temmuz’dan sonra TSK’da gerçekleştirilen yeniden yapılandırmanın tam olarak kendilerine yaradığını ve istedikleri bir çok şeyin bu yapılandırma sürecinde gerçekleştirildiğini açıklıyor.

15 Temmuz’dan önce Anayasa Komisyonu’na Silahlı Kuvvetleri’nin yeniden yapılandırmasıyla ilgili tespitlerin yer aldığı bir anayasa teklifi sunduklarını belirten Tanrıverdi, darbe girişiminden sonra bu teklifte sundukları her şeyin yerine getirildiğini belirtiyor.

alıntı: ABC

Bunlar da İlginizi Çekebilir

"Su bulamıyoruz, tuvalet yok" diyen vatandaşa "Burası tatil köyü değil" diyen şahıs tepki çekti Muharrem İnce CHP'ye Saldırdı başta a Haber olmak Üzere tüm yandaş kanallar canlı yayınladı Askerlere Söylemesi Gereken Sözleri Unutunca Devreye hulusi akar Girdi. Hem beceriksizler hem de Cumhur ittifakı olarak sahadayız diyerek siyasi rant devşirmeye çalışıyorlar.