SON DAKİKA! Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde silahlı saldırı: 4 ölü

793 izlenme05 Nisan 2018
Reklamlar
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde bir araştırma görevlisinin silahlı saldırısı sonucu 4 öğretim görevlisi hayatını kaybetti. Üniversitede öğretim görevlisi olan Prof Dr. Aypay, saldırganı defalarca şikayet ettiklerini ancak işlem yapılmadığını belirtti. Eğitim Fakültesi Dekanı Yücel ise saldırganın akli dengesinin yerinde olmadığını söyledi.

Eğitim Fakültesi'nde araştırma görevlisi olan Volkan Bayer, henüz belirlenemeyen nedenle, fakülte binasının 3. katında Dekan Yardımcısı Mikail Yalçın, Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu, araştırma görevlileri Yasir Armağan ve Serdar Çağlak'ı silahla öldürdü.

ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Volkan Bayer'in Eğitim Fakültesi Dekanı'nın odasına gittiğini, tesadüfen hocanın yerinde olmadığını söyledi.
Saldırganın burada bulunan Eğitim Fakültesi Sekreteri Fatih Özmutlu'yu silahla öldürdüğünü ifade eden Gönen, "Daha sonra dekan yardımcımızı, öğretim üyemizi ve bir araştırma görevlisini vurmuş. Elinde tabancayla binayı terk ettikten sonra güvenlikçiler takip etmiş, ileride de polis derdest etmiş. Dört arkadaşımızı kaybettik, başımız sağ olsun, eğitim camiası olarak bir daha böyle bir şey yaşamayız inşallah. ESOGÜ camiasına ve arkadaşlarımızın ailelerine baş sağlığı diliyorum" dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SON DAKİKA! MUHALEFETTE 4'LÜ İTTİFAK MUHARREM İNCE'DEN BİLAL ERDOĞAN'A SERT YANIT Kemal Kılıçdaroğlu Çorum'da düzenlenen Şeker Mitingi'nde! İŞTEN ATILAN İŞÇİNİN BU GÖRÜNTÜLERİ SOSYAL MEDYAYI SALLADI

Bakmadan Geçme!

KAPAT
BİNALİ YILDIRIM'DAN BEDELLİ ASKERLİK AÇIKLAMASI!