Anasayfa
03 Şubat 2020 ( 3906 izlenme )
Reklamlar

Tayyip'e İhtarname Çekmek İstedi Noterde Gözaltına Alındı

İstanbul'da yaşayan Nuri Başkapan, Erdoğan'ın seçim döneminde sarf ettiği sözleri nedeniyle, "Cumhurbaşkanlığınızı tanımıyor ve kabul etmiyorum" diyerek ihtarname göndermek istedi. Noter polis çağırdı. Gözaltına alınan Nuri Başkapan'a 'Cumhurbaşkanı'na hakaret'ten işlem başlatıldı.

Duvar'dan Hacı Bişkin'in haberine göre; Başkapan, Sarıyer 2. Noterliği'ne giderek Recep Tayyip Erdoğan’a ihtarname göndermek istedi. Erdoğan’ın daha önce sarf ettiği, ‘İllet, zillet…’ gibi sözleri nedeniyle Başkapan, “Cumhurbaşkanlığınızı tanımıyor ve kabul etmiyorum” dedi.
Başkapan, Erdoğan’a göndermek istediği ihtarnamede, ‘tarafsız bir cumhurbaşkanı gibi davranmadığını’ belirtti. Noter ise bu ihtarnameyi Erdoğan’a gönderemeyeceklerini Başkapan’a iletti. Başkapan, ise bunun kendisine yazılı olarak bildirilmesini isteyince noterdekiler polis çağırdı.
Olay yerine gelen polisler, Başkapan'ı Sarıyer Polis Karakolu’na götürerek 'Cumhurbaşkanına hakaretten' işlem başlattı. Başkapan da bu durumda tepki göstererek, “Hakaret etmedim. Bir vatandaş olarak Cumhurbaşkanına ihtarname çekmek istedim. Bunun gerekçeleri de ihtarnamede yazılı” diyerek kendisini savundu. Konuyla ilgili emniyet, savcılığa bilgi verdi. Burada ifadesi alınan Başkapan, savcılık talimatıyla saatler sonra serbest bırakıldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Can Ataklı: Ok attıracağına Oğlunu Cepheye Gönder Bu videoyu her yerden sildiriyor Barış Yarkadaş akepe'nin Erken Seçim İçin Belirlediği Tarihi Açıkladı ve Diğer Gizli Hazırlıkları Anlattı Dolar 5 lira olacak diyenlere Trt ekranlarından küfürler savurmuştu