Anasayfa
17 Temmuz 2018 ( 10550 izlenme )
Reklamlar

16 Nisan referandumunda görev aldığını iddia eden bir kişiden önemli açıklamalar

Sosyal medyada dolaşan bir yazıda 16 Nisan referandumunda görev aldığını ifade eden bir kişinin o güne ait iddiaları 24 Haziran'da yapılacak seçimler konusunda zaten hile korkusu yaşayan vatandaşları bir hayli tedirgin etti.
İşte o iddialar:


BTK'da 11 yıl, 4 yıl Tübitak'ta ve devletimizin bir çok alanında yazılım ve programlama ihtiyacını gidermiş biri olarak ve son olarak YSK"nın seçim yazılımı üzerine çalışma yapmış bir sistem mühendisi olarak söylüyorum, çok ciddi bir kumpas var.

Saat 18:00 ile 20:45 arası YSK'da bir sürü dalga, dümen, tezgah döndü ve bizi tehdit ettiler. YSK'da çalışan üst memurlar bir bokun içine battıklarını söyleniyorlardı ve bunu bir grup veri merkezindeki yazılımcı ile tehditle, zorbalıkla AA ile birlikte koordinasyonlu ve sistematik şekilde manipule ederek ''Votescrolling'' oy kaydırma işlemi yaptılar.

Bu işlem 16 Nisan 2017 akşamı, saat 20:00 ila 20:50 arasında oldu. Televizyonda fark edilmiş olmalı ki, 3.5 Milyon oy farkı 20 dakika içerisinde 1.2 Milyona düştü, bu dakikalarda benim Server Management ile bağlantım kesildi.

CHP ve diğer partilerinde YSK Seçim Programında bilerek kesinti yaşandı.

Çünkü Fake column'lar row edildi. (sahte Değer), aradaki fark kapatılmaya çalışıldı. Yazılımcılarlar programa ve veri tabanına manuel edit işlemine başladılar matematiksel olarak her şeyi elle değiştirdiler. Aslında bu tezgah haftalar belki de aylar öncesinden hazırlanmıştı, provalar yapılmıştı bile.

Size; rahat ve fazlayla "HAYIR" oyunun geldiğini söyleyebilirim. çünkü system Administrative alanındayım ben. Ve oylar Server Database insert aksını takip ediyordum ve sql sorgusu gönderildiği vakit Hayır'ın %9'dan fazla farkla önde olduğunu da söyleyebilirim.

Savcıların güçlü uzmanlarla YSK'da sistem loglarına 20:00 ile 20:45 arası baktırması her şeyi çözecektir.

Yazdıklarımda yazılımsal bazı terimler var. Yazılımla ilgilenenler zaten anlayacaklardır ne demek istediğimi.

Hosçakalın.
Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Eski ABD Ankara Büyükelçisinden gündemi sarsacak sözler YILMAZ ÖZDİL ERKEN SEÇİM İLE İLGİLİ HALK ARENASINDA BAKIN NELER SÖYLEDİ Müjdat Gezen, erdoğan'a seslendi: ' Haddini Bil ' Binali Yıldırım: 31 bin 136 sandık var her birinden 1 oy çıksa fark kapanır