Akp'li şahıs açıkladı: Suriye'ye 6080 ve 100 metrekare büyüklüklerinde 240.000 konut

2405 izlenme 18 Haziran 2022
Reklamlar
Akp'nin bakanı açıkladı: 13 ayrı bölgede 240 bin konutluk çalışma yürütülüyor


akp'nin bakanı, Tel Abyad'da açıkladı: 240 bin konutluk 13 ayrı bölgede bir proje çalışmasının gerçekleştirildiğini, proje çalışması tamamlanan 3 bölgeden birinde olduklarını anlattı.

  240 bin konutluk 13 ayrı bölgede bir proje çalışmasının gerçekleştirildiğini belirten akp'li,  proje çalışması tamamlanan 3 bölgeden birinde olduklarını anlatarak şunları söyledi:

"Yaklaşık 1200 dönümlük bir arazi burası. Gerek sanayisi olan gerek 10 bin konutluk birinci etap bu bölge ve yaklaşık 64 bin kişinin burada oturması planlanıyor birinci etapta. Burada birkaç etap daha üst üste yine bu bölgede gerçekleştirmiş olacak. Yine Cumhurbaşkanımız 13 bölgede 240 bin konut yapılabileceğini kamuoyuyla Türkiye'mizle paylaşmıştı. Konut yapılacak alanlara arkadaşlarımız daha önce geldiler. Konut nerede yapılacak, nasıl donatı gerçekleştirilecek, sanayisi nasıl olacak, tarımı nasıl daha verimli hale getirilebilecek bütün bunlarla ilgili çalışmaları hem yerinde görebilmek hem de tekrar değerlendirebilmek için buradayız"

Evlerin 6080 ve 100 metrekare olacağını, ailelerin büyüklüğüne göre gerçekleşeceğini,  belirten akp'li, sözlerini şöyle tamamladı:
Cumhurbaşkanımız, bütün dünyaya söyledi ama maalesef batıdan yine her zaman olduğu gibi ses çıkmadı. Allah gayret gösterenlerden, emek sarf edenlerden razı olsun."


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Adana'da kampta bakılan bir grup genç Suriyeli, çıkan yemekleri protesto ederek olay çıkardı. İmamoğlu'ndan İSKİ açıklaması: İBB'ye karşı çok kötü bir oyun oynanıyor Adalet Partisi Başkanı Vecdet Öz’den Tansu Çiller Açıklaması Kemal Kılıçdaroğlu ''O tweet çok gücüme gitti''