Celal Şengör, ağlamamak için kendini zor tutarak anlattı: "Atatürk'ün peşinden ayrılmayın.''

2243 izlenme 07 Ekim 2023
Reklamlar
Celal Şengör, ağlamamak için kendini zor tutarak anlattı: "Atatürk'ün peşinden ayrılmayın.''
Prof. Dr. Celal Şengör, konuşmacı olarak katıldığı bir etkinlik esnasında, bahçede gençlerle sohbet ettiği sırada Atatürk'ü anlatırken gözyaşlarını zor tuttu. 
Ünlü Profesör gençlere ''Atatürk'ün peşinden ayrılmayın" dedi. "Şu anda adam gibi birkaç kütüphanemiz var bunlar tek başına Atatürk'ün marifeti. Atatürk'ün peşinden ayrılmayın. O bıraktı bize bu memleketi." ifadelerini vurgulayan Şengör "Benim dedelerim Balkan göçmeni, memleketlerini hatırlattığın zaman başlarlardı ağlamaya, 'biz vatan kaybettik' derlerdi." dedi.  Şengör; ''Atatürk bize bir vatan verdi, onu korumak bizim vazifemiz. Bunu unutmayın hiçbiriniz. Onun Gençliğe Hitabesini okuyun'' ifadelerini kullandı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kaymakamlıktan muhtarlara: 'Kanal İstanbul Hakkında Konuşmayın, halka bilgi vermeyin' 50 İlde Otomobil Stokçularına Operasyon Yapıldı. Sokak röportajında çarpıcı sözler: "Okuyamadım değil, okutulmadım. Başörtüsünden değil. kurslardaki hocaların, anneme 'Kız çocuklarını okula göndermeyin' dedikleri için" CHP toplantısında yaşanan skandalı anlattı. Kılıçdaroğlu'nun garanti yerden Belediye başkanı seçtirdiği şahıs E. İmamoğlu'na bayrak açmış