İlginç Gelişmeler, Millet İttifakı Toplantı Saati Ertelendi. Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş Detayı

584 izlenme 06 Mart 2023
Reklamlar
Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun İYİ Parti Genel Merkezi'ni ziyareti sonrası, Millet İttifakı toplantısı saat 15:00'a ertelendi

İYİ Parti ve CHP, Kemal Kılıçdaroğlu’nun millet ittifakı ortak adayı, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın da cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olması konusunda uzlaştı.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını kabul etmeyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, altılı masayı terk edip CHP’li Ankara ve İstanbul büyükşehir belediye başkanlarını adaylığa çağırmıştı. Bu millet ittifakında krize dönüşmüştü.


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dün geceden beri yürüyen müzakerelerde Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun ‘etkili ve yetkili’ cumhurbaşkanı yardımcısı olarak gösterilmesini talep etti, bu talep CHP’de de kabul gördü. İki parti uzlaştı.

İmamoğlu ve Yavaş, millet ittifakı toplantısına katılmak üzere Saadet Partisi genel merkezine geçiyor. Toplantıya Akşener’in de katılması bekleniyor.

Ne olmuştu?
Akşener geçen cuma altılı masadan ayrıldığı açıklayarak İmamoğlu ve Yavaş’ı adaylığa çağırmıştı. İkili, Kılıçdaroğlu’na destek bildirmiş, CHP‘li 10 büyükşehir belediye başkanı da ertesi gün parti genel merkezinde genel başkanla birliktelik mesajı vermişti. Millet ittifakı da ‘beşli masa’ olarak pazar günü toplanmıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cübbeli Ahmet Tuvalet taşının Konuştuğunu İddia Etmişti Ali Mahir Başarır'dan olay açıklamalar: 'Ö. Özel'in bölümüne Kılıçdaroğlu'nun konukları alındı, Adana ve Mersin'den belediye işçileri getirilip tribünler dolduruldu' Türk ordusunun subaylarına ağır hakaretler Reuters ajansının iddiası: Esad, seçimlerden önce tayyip'le görüşmeyi reddetti