Anasayfa
17 Aralık 2020 ( 486 izlenme )
Reklamlar

Köprülere, Otoyollara Bütçeden Ne Kadar Gittiği Artık Öğrenilemeyecek

Köprülere, otoyollara bütçeden ne kadar para gittiği artık öğrenilemeyecek

Meclis’ten geçerek yasalaşan torba kanun teklifiyle bütçede fonksiyonel sınıflandırma tablosu kaldırıldı. İktidarın otoyol, köprü ve hastane gibi büyük projelere ne kadar harcama yaptığı bundan böyle öğrenilemeyecek.

Resmi Gazetede yayımlanarak yasalaşan “Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun”a göre bütçe hazırlanma sürecinde “fonksiyonel sınıflandırma tablolarına” yer verilmeyecek.

Bu da bakanlıkların bir sonraki yıl ödeneğini nerelere harcanacağının gizli kalmasına neden olacak.

TBMM’ye yalnızca toplam bütçe rakamları gelecek ve oylanacak. İktidarın köprü, şehir hastanesi, yol, hizmet binası gibi yerler için müteahhitlere yaptığı ödemeler ise teklifin yasalaşması durumunda bir daha öğrenilemeyecek.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İmamoğlu "Tek adam anlayışı yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. Bu çok tehlikeli bir durumdur" İBB'nin Cumhuriyet Bayramı İçin Düzenlediği Selda Konseri Muhteşem Ötesi oldu. Üsküdar'da Yuh yuh türküsünü yoğun istek üzerine 2 defa okudu. Kemal Kılıçdaroğlu'ndan erdoğan'a 7 soru: 'BOP eşbaşkanlığını hala sürdürüyor musun' Hükümetten Güç Alan Gericilerin Hedef Büyüterek Cumhuriyeti Tehdit Etmesi Büyük Tepki Çekti