Türk Askerinin Başına Çuval Geçirenden Liyakat Nişanı aldığı hatırlatılınca çıldırdı.

3108 izlenme 22 Kasım 2022
Reklamlar
Tayyip, partisinin adını unutunca H. Akar sufle vermişti⬆

Türk Askerinin Başına Çuval Geçirenden Liyakat Nişanı aldığı hatırlatılınca çıldırdı.

Çıray: Eski defterleri açmak olacak ama madem buradasınız, Süleymaniye'de Türk askerinin başına çuval geçirilme emrini veren ABD'li komutan Odierno’nun elinde liyakat nişanı aldınız. Sizin bu ödülü aldığınız saatlerde PKK'lılar İdil'de silahlarıyla resmi geçit yapıyordu. TSK'nın kurumsal onurunu yerle bir eden adam aracılığıyla verilen bu ödülü niye kabul ettiniz? Bu ödülü reddetseniz, sonuçları ne olurdu? Genelkurmay Başkanı olmanızınız önünü keserler miydi?  

Akar: Bir tek ben mi aldım o ödülü? Bilmeden konuşmayın.  
Çıray: Acziyetin ifadesi, kendi kişiliğinizi ortaya koyuyorsunuz. Her kim almışsa ayıp etmiştir. 

Çıray: Bu ödülü kimin elinden aldığınız önemli.    

Akar: Şov yapmak için. Biraz sonra bunları yayınlayacaksın, oy alacaksın. N.h alırsın böyle oy.  

Çıray: Siz bu memlekette Genelkurmay Başkanlığı yaptığınız he. Ne ayıp! İlk defa küfreden bir Genelkurmay Başkanı ile karşılaşıyorum.
NE OLMUŞTU?

Aytun Çıray'ın belirttiği, Hulusi Akar’a madalyasını takan isim, 4 Temmuz 2003’de Süleymaniye’de Türk askerinin başına çuval geçiren birliğin komutanı General Ray Odierno’ydu. Odierno’ya bağlı ABD askerleri, Irak Süleymaniye’de, Özel Kuvvetler mensubu 11 Türk subayını, başlarına çuval geçirip, 60 saat süreyle gözaltına almıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ortadoğu Petrolüne Muhtaç Olmamak için Atatürk'ün 1934 Yılında Yaptıklarını Anlattığı Anlar Sosyal Medyada Yoğun İlgi Gördü. Depremde evinin yıkıldığını iddia eden vatandaş: ''Bu kaderdir takdir-i ilahi. Hükümet sağolsun, ben sokakta da yatarım, Reis Sarayda yaşasın.'' Hükümetin emekliye zam oyunu Tolga Çevik: Oyları Katarlılar saysın, Suudiler onaylasın