Anasayfa
17 Ocak 2018 ( 4611 izlenme )
Reklamlar

Adana'da engelli genci döven saldırgandan utanmaz ifade

Adana’da işitme engelli genci üniversite öğrencisi 4 saldırgan minibüste ‘kenara çekilmedi’ diye öldüresiye dövdü. Saldırganlar biri ifadesinde “Alkollüydüm" derken, bir diğer saldırgan, “Vurduklarımın çoğu denk gelmedi” dedi.

Adana’da işitme engelli Agit Acun (20) önceki gün minibüse bindi. Minibüsün arkasında sıkışma oldu. 

Ahmet Günsel, Çağrı Çay, İsmail Kaçmaz ve Ahmet Bedir adlı üniversite öğrencileri, Agit’e “Kenara çekil” dedi. 

Agit duymadığı için tepki vermedi. Bunun üzerine 4 maganda Agit’i tartakladı. Agit sağır ve dilsiz olduğunu el kol hareketi ile anlatmaya çalıştı.

YOLCULAR SES ÇIKARMADI


Magandalar “Bir de hareket çekiyor” deyip daha da şiddetli vurmaya başladı. 

Yolcular değil müdahale etmek seslerini bile çıkarmadı. Minibüsün güvenlik kamerası görüntüleri internete düşünce 4 maganda yakalanıp tutuklandı. 

Agit “Döverlerken duymadığımı anlatmak için hep kulağımı gösterdim” dedi. Üniversiteli 4 magandadan Ahmet Günsel tıp öğrencisi ve profesyonel Kick-box’çu çıktı.

SALDIRGANLARDAN PİŞKİN İFADE: ÇOĞU DENK GELMEDİ


Öte yandan, bütün Türkiye’yi ayağa kaldıran ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının da müdahil olduğu soruşturma kapsamında Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’ndaki ifadelerinin ardından tutuklanan zanlılardan biri “Alkollüydüm, pişmanım” diyerek kendini savunmaya çalıştı. 

Bir diğer saldırgan ise “Vurduklarımın çoğu denk gelmedi” diyerek yüzsüzlüğünü ortaya koydu. 

Biri ise “Bize el kol hareketi yaptı” dedi.

Herhangi bir pişmanlık dile getirmeyen diğer bir zanlı ise şunları söyledi:

“Engelli olduğunu bilmiyordum. Zaten vurduklarımın çoğu denk gelmedi. Engelli olduğunu haberlerden öğrendim” Zanlılardan biri ise engelli gencin kendilerine “el kol işareti” yaptığını söyleyerek saldırısına mazeret uydurmaya çalıştı.

Zanlılar "birden fazla kişiyle vücutta kırık oluşturacak şekilde kasten yaralama" suçundan tutuklandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Chp'li vekil Veli Ağbaba'dan akepe'lileri ve erdoğan'ı çıldırtacak video Seçim Yalanlarında Bugün. Binali Yıldırım Seçim iptali gerekçesini değiştirdi Canlı Yayında Gergin Dakikalar. EYT konusunun tartışıldığı programa Yaşar Okuyan telefonla Bağlandı Alkış zincirine akepe genel başkanı da katıldı