Anasayfa
09 Şubat 2019 ( 3756 izlenme )
Reklamlar

Atama bekleyen bir öğretmen daha bunalıma girip canına kıydı

33 yaşındaki atama bekleyen öğretmen Halil Mustafa Bozkurt, yaşamına son verdi.


Çorum yerel kaynaklarında yer alan haberlere göre, atama bekleyen öğretmen Bozkurt, 

Çorum’daki Çomar Barajı yakınında bulunan bağ evine gidip, boynuna geçirdiği kalın iple yaşamına son verdi.

İhbar üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edilirken, yapılan incelemede 33 yaşındaki Bozkurt’un hayatını kaybettiği anlaşıldı.

Bozkurt’u tanıyan bir öğretmen, ölüm haberinin ardından “Çorum Halk Eğitim Merkezi’nde İngilizce öğretmeniydi. Yıllardır atama bekliyordu. Hayvan dostu, hayat dolu bir insandı. Olmadı başaramadı!” ifadelerini paylaştı.

Edinilen bilgiye göre olay Çorum’daki Çomar barajı yakınında bulunan bağda evinde meydana geldi. Atama bekleyen öğretmen Bozkurt, evinde yaşamına son verdi.

Görgü tanıklarının ifadeleri üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Halil Mustafa Bozkurt, cumhuriyet savcısının yaptığı incelemenin ardından Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Olay yerinde inceleme yapan jandarma görevlileri olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bozkurt’u tanıyan bir öğretmen, ölüm haberinin ardından şu yorumu yaptı:

“Çorum Halk Eğitim Merkezi’nde İngilizce öğretmeniydi. Yıllardır atama bekliyordu. Hayvan dostu, hayat dolu bir insandı. Olmadı başaramadı!”

SAYI 40’I AŞTI
CHP Parti Meclisi Üyesi (PM) Yıldırım Kaya, 2018 nisan ayında yaptığı açıklamada, ataması yapılmadığı için intihar eden öğretmen sayısının 50’ye yakın olduğunu belirtti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akepe'den 10 Kasım videosu Her seçim öncesi ve sonrası Akepe'li vekilin askerlik yapmayan oğlu Kayı düğünüyle evlendi Erdal Aksünger'den şok iddialar : '' Seçim gecesi paramiliter güçler parti binası önüne kadar geldi ''