Kasırga beklenenden çok daha büyük alanı etkileyecek

4445 izlenme29 Eylül 2018
Reklamlar
UZMANLARDAN UYARI VAR

Saatte 200 kilometrenin üzerine çıkan ve düz esen rüzgarlar kasırga olarak nitelendiriliyor. Bu rüzgarlar dairesel bir yapı halini aldığında ise tropikal fırtına olarak adlandırılıyor. 

Ülkemizde son 30 senelik veriler göz önüne alındığında, Akdeniz’in ve Karadeniz’in suyunun normal şartların 2,5 derece üzerinde olduğu görülüyor. Türkiye’de ilk defa karşılaşılacak olan kasırganın, ülkemizi vurmama ihtimali olsa dahi ağırlıklı olarak beklentiler bu durumun tersinin olacağını gözler önüne seriyor. 

Yetkililer Kırbaç Kasırgası sebebiyle dikkatli olunması gerektiğini ifade ederken, en kötü senaryoya hazırlanılması gerekiyor. Kırbaç Kasırgası esnasına metrekareye 100 kilogram yağmur düşeceğine yönelik öngörüler bulunurken, sel riskinin en fazla olduğu alanların İzmir, Aydın, kısmen Denizli ve Muğla’nın kıyıya yakın olan bölgeleri olduğu belirtiliyor.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Muharrem İnce'nin mitingine gelin-damat sürprizi Muharrem İnce'nin İzmir mitinginde görülmemiş devasa kalabalık Muharrem İnce , Erdoğan'ın '' O bisiklete binmeye devam etsin '' sözlerine çok sert cevap verdi .. Aydın Boysan: "Atatürk bu milletin başına gelmiş en büyük talihtir"

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Canlı yayında Muharrem İnce'den olay olacak Fetullah Gülen iddiası ..