Anasayfa
28 Mayıs 2021 ( 3194 izlenme )
Reklamlar

Emn. Gnl Müdür Yardımcısı M. Çalışkan: Benim gibi birini kim, nasıl görevden alacak? Bir görelim bakalım

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan: Benim gibi birini kim, nasıl görevden alacak? Bir görelim bakalım


Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'e koruma polisi verilmesine ilişkin Süleyman Soylu'nun kendisini işaret etmesine yanıt verdi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in videoları Türkiye gündeminde yankılarını sürdürüyor. Süleyman Soylu'nun Peker'e koruma polisi verilmesinde sorumlu olarak işaret ettiği Mustafa Çalışkan'ın açığa alınma ihtimali de konuşulanlar arasında. Cumhuriyet'ten Seyhan Avşar'a konuşan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan ise "Benim gibi bir insanı açığa kim alacak, nasıl alacak? Bir görelim bakalım" ifadelerini kullandı.Sedat Peker’e özel polis koruması verilmesiyle ilgili olarak ise Soylu şu ifadeleri kullanmıştı:

16 Ocak 2015’te DHKP-C tehdidi ile kendisine koruma veriliyor. Şimdi esas iş bundan sonra. İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, terörden sorumlu müdür de Mustafa Çalışkan. Nurettin Demir Kadıköy Emniyet Müdürü. Özgür Taşdemir emniyet müdürü ihraç edildi. En irtibatlı olduğu kişi Sedat Peker. 2015 yılında sanal bir tehditle Nurettin Demir kardeşinden kalan DHKP-C mirasıyla bir kurgu yapar ve koruma verilir.

Soylu'nun bu sözleri sonrası Mustafa Çalışkan'ın açığa alınacağı iddiası kulislerde dillendirilmeye başlandı. Çalışkan, kendisine yöneltilen "Açığa alınmayı bekliyor musunuz?" sorusuna şöyle yanıt verdi:

Türkiye’deki en dürüst insanı neden dolayı açığa alacaklar çok merak ediyorum. Çıksın bir görelim bakalım. Türkiye’de insanlar var. Dürüst siyasetçiler var. En başta Sayın Cumhurbaşkanı var. Mustafa Çalışkan gibi bir insanı açığa kim alacak, nasıl alacak bir görelim bakalım. Çok merak ettim.

Çalışkan ayrıca, Soylu'nun açıklamalarının toplumda rahatsızlık yarattığını da savundu.

Mustafa Çalışkan: Sözlerim izinsiz yayınlandı
Cüneyt Özdemir, Youtube üzerinden yaptığı yayında, Cumhuriyet gazetesinde açıklamaları çıkan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan'a ulaştığını ve programa çıkmaya davet ettiğini söylerken, Çalışkan'ın buna sitemli bir yanıt verdiğini söyledi.

Özdemir, Çalışkan ile olan konuşmasını şöyle anlattı:

Sitemli bir konuşma oldu. Dedi ki, 'Ben ilk olarak size şunu söyleyeyim, röportaj vermek için bu konuşmayı yapmadım ve de bunların yazılacağından haberdar değildim, yazılacağını bilsem hiç konuşmazdım' dedi. Bize de programa çıkmayacağını söyledi. 

Röportajı yapan Seyhan Avşar: Off the record deseydi yazmazdım

Cumhuriyet Muhabiri Seyhan Avşar, Çalışkan'ın bu sözlerine yanıt verdi. Avşar, "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarının ardından Mustafa Çalışkan’ın açığa alınacağına dair duyumlar aldım. Çalışkan’ı başta suç örgütü lideri Sedat Peker’e koruma verilmesi konusu ve eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Özgür Taşdemir üzerinden kendisine yöneltilen tüm iddiaları sormak için aradım. İddiaları hatırlatıp bazı sorular yönelttim. Kendisi bana ‘konuştuklarımız yazılmasın’ şeklinde bir şey söylemedi. Off the record söylüyorum şeklinde bir uyarıda bulunsaydı elbette ki söylediklerini yazmazdım. Ben gazetecilik refleksi ile aradım işimi yaptım" ifadelerini kullandı.

Yeliz adıyla tanınan Ahmet Hamdi Çamlı destek verdi
Mustafa Çalışkan'a ilk destek AK Parti Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı'dan geldi. Çamlı, sosyal medya hesabından haberi paylaşarak "Emperyalist bir darbe girişimi olduğu açık olan, 15Temmuz ihaneti akşam ilk saatlerden itibaren meydanlarda olduğuna şahidim... O geceye ait birkaç resmi olsa da albüm çıkar mı bilmem..." ifadelerini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Havai fişek patlaması davasında salona alınmayan aileler isyan etti Özgür Özel: "Hulusi Akar, bu ülkenin ilk partili genelkurmay başkanıdır Barış Yarkadaş akepe'nin Erken Seçim İçin Belirlediği Tarihi Açıkladı ve Diğer Gizli Hazırlıkları Anlattı Özgür Özel'in Devlet Bahçeli Tespitleri, Sosyal Medyayı Salladı