Anasayfa
19 Ocak 2018 ( 7929 izlenme )
Reklamlar

“Hamile çocuklar” listesini ortaya çıkardığı için görev yeri değiştirilen personel konuştu

İstanbul Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan “hamile çocuklar” skandalınıortaya çıkan görevli İclal N. yaşanan skandalı anlatırken, doğumhanede duyduğu çocuk çığlıklarının hayatını değiştirdiğini söyledi.


“HAMİLE ÇOCUKLARI DİLE GETİRDİĞİM İÇİN 3 KEZ GÖREV YERİM DEĞİŞTİ”

“5 ay 9 günlük süreçte hastaneye gelen 18 yaşın altındaki hamile çocuk sayısı 250 civarında. Bu çocuklardan 115’i için emniyete bildirimin yapılmadığını tespit ettim. 


Diğer çocuklar için bildirim yapılmış. 115 çocuk ile ilgili emniyet birimine bildirim yapılmadığı gibi hastane polisinin protokol defterinde de kayıtları yok. Yaptığım tespiti tutanak altına alarak başhekim yardımcısı A. A.’ya bildirdim. Tutanağın tarihi 12 Haziran 2017. Ancak bu tutanak ile ilgili bir işlem yapılmadı. 

En son, dilekçe ile başvuruda bulundum. 15 gün içinde dilekçeye yanıt verilmesi gerekirken yine yanıt gelmedi. 

29 Eylül günü başhekim yardımcısı A.A.’nın odasına giderek sözlü olarak da dilekçenin akıbetini sordum. 

Bu görüşmeden 3 gün sonra görev yerim değişti. Hastane binasının dışında Sefaköy’de bulunan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde görevlendirildim. 

Bu birime görevlendirildikten sonra avukatımla da konuşarak konuyu savcılığa bildirmeye karar verdim. 

Elimdeki listeler, tutanakları diğer evraklarla birlikte savcılığa başvurduk. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı ihbar dilekçemden sonra, 3 Ekim günü ifademi de aldı.”

 “O ÇOCUĞUN AĞLAYIŞLARI HALA KULAĞIMDA”

“Hayatım boyunca unutamayacağım bir çocuk var. 

Yaşı 16’ydı. Tecavüze uğramıştı. Ailesi hastaneye getirdi. Esasında kürtaj yaptırmak istemişler ama çok geç kalınmış. 

Doğumhaneye indirilince benim de haberim oldu ve doğumhaneye indim. Burada 5-6 kadın daha bulunuyordu. Bu çocuk da doğum için buraya getirilmiş. 

Ben oraya gittiğimde, doğum sancısı çeken kadınların çoğu çığlık çığlığaydı. Ben 32 yaşındayım bu yaşımda ben bile öyle ortamda korkarım. O çocuğun yanına gittim. 

Kadınların çığlıkları nedeni ile çok korkmuş ve ağlıyordu. O çocuğun o ağlayışları hâlâ kulaklarımda. 

4 yıl önce yaşadığım bu olay bende büyük bir etki yaratmış durumda. Bugün bu 115 çocuk ile ilgili derdimi anlatmak için çalmadığım kapı kalmadı hastane içinde. Üstelik dışlanan ben oldum.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fatih Portakal'dan Akşener yorumu '' Helal olsun bir kadının dik duruşunu gördük '' Meral Akşener, Muharrem İnce'ye destek konusunu ve ilk 100 günde neler yapacağını anlattı Muharrem İnce; TRT'ye verdiğimiz paralar haram olsun Gericiler şimdi de topsakala kafayı takmış!