Anasayfa
07 Mayıs 2018 ( 4423 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan, rakipleriyle TV programına neden çıkmadığını açıkladı

Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı seçimindeki rakiplerinin tümünden randevu talep etti. İnce'nin talebiyle ilgili konuşan AKP adayı Tayyip Erdoğan ise "Partimde kendilerini kabul edebilirim" dedi.

Erdoğan’a “Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırlayacak mısınız? TV programına çıkacak mısınız?” diye soruldu.

Erdoğan şöyle yanıt verdi:

“Ben ikinci sorunuzdan başlayayım. Özellikle televizyondaki tartışma olaylarına kesinlikle girmek istemiyorum. Çünkü üzerimizden kimsenin prim yapmasını istemiyoruz.

Ancak partimde kendilerini kabul edebilirim. Çünkü burada kabul olayı farklı bir olay. Şu anda bizler partilerin adayları olarak buna girmiş bulunuyoruz. Hem partinin genel başkanı olarak, hem de partimde bu kabulün daha doğru olacağını düşünüyorum.

Ve randevu talebinde bulundular. Ve bu talebe de kısa zamanda cevap verir ve partimizde kendilerini kabul ederiz. Partimize de ayakları alışmış olur.”

İnce, kendisine yöneltilen 'Sayın Erdoğan sizinle aynı ekrana çıkar mı?' sorusuna ise şöyle cevap vermişti:

"Biraz inancım var çıkar diye düşünüyorum. Dün şöyle dedi. 'Türkiye'yi muasır medeniyet seviyesine çıkaracağız' Yani eğer çağdaş ülkelerde olduğu gibi yapmak istiyorsa onlar öyle yapıyorlar. Yani bugün gelişmiş ülkelerde adaylar karşılıklı televizyonla çıkıyorlar, tartışıyorlar. Dün biraz umutlandım, göreceğiz.

Seçimin ikinci tura kalma ihtimalinin görüşmede konuşulup konuşulmadığının sorulması üzerine İnce, "Hayır o konu gündeme gelmedi. Çünkü Sayın Genel Başkan da ben de birinci turda seçileceğimize inanıyoruz"

ERDOĞAN BÖYLE SORMUŞTU:

PAPA İLE NEDEN GÖRÜŞTÜNÜZ ?

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Meral akşener 100.000 imza için start verdi Münir Özkul'un hayat hikayesi Akepe'den memnun musunuz sorusuna bir öğrencinin cevabı ''24 Haziran'da kime oy vereceksiniz ? '' sorusuna vatandaşın verdiği cevap ayakta alkışlanır ..