Anasayfa
22 Aralık 2020 ( 1949 izlenme )
Reklamlar

Siyasi Baskı İle Olay Tv Kapatılıyor.

30 Kasım'da yenilenmiş kadrosuyla İstanbul'daki yeni ofisinde yayına başlayan Olay TV kapanıyor.

İş insanı Cavit Çağlar’ın sahibi olduğu, Genel Yayın Yönetmenliğini Süleyman Sarılar’ın yaptığı kanal, yayına gireli bir ay olmasına rağmen apar topar kapanma kararı alınca dikkat çekti.

Odatv’nin edindiği bilgilere göre hükümete yakın isimlerin, TMSF üzerinden Cavit Çağlar’a şirketlerine el konabileceğinin söylenmesi üzerine, kapanma kararı alındığı aktarıldı.

Ayrıca Çağlar’a, Cumhurbaşkanlığı kanadından Kanal 7 kökenli isimlerin, Olay TV’ye alınmasının talep edildiği öğrenildi.

Olay TV'de çalışan 180 çalışanın alacaklarının hesaplandığı ve hafta sonu kapanmanın ardından ödemelerinin yapılacağı belirtildi.

Cavit Çağlar'ın ise kapanmaya gerekçe olarak pandemi koşullarını öne süreceği aktarıldı. Yaşananların ardından Süleyman Sarılar ve ekibinin de önümüzdeki günlerde açıklama yapacağı dile getirildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türk ordusunun subaylarına ağır hakaretler Veli ağbaba'nın erdoğan ve kek videosu büyük ilgi gördü İBB'nin ücretsiz Anne Kartına Sayıştay Engeli H. Celal güzel: Arabamın önünde ve arkasında fiyakalı eskortlar hiç bulunmadı. Meğer ben ne enayiymişim