Anasayfa
28 Kasım 2018 ( 4593 izlenme )
Reklamlar

Soğan stok baskınları da yalan çıktı

Soğan stokları baskını da yalan çıktı.


'Soğan stokçusu' baskınlarına ilişkin konuşan bir çiftçi, 'Bir televizyon kanalı depoma geldi, röportaj yaptık. İşleri bittikten sonra dediler ki, 'Bir de deponun kapısını kapatın, kenara çekilin, öyle çekelim'. Biz de söyledikleri gibi kapıları kapattık, kenara çekildik ki çekim yapsınlar. Sonra akşam haberleri izlerken bir baktık, benim depomu gösterip 'Stokçular depoyu kilitleyip kaçmışlar' yazıyor. Gözlerimize inanamadık' dedi.

Erdoğan'ın talimatı sonrası soğan depolarına baskınlar sürerken, bir soğan satıcısı başına gelen ilginç bir olayı anlattı.

Son 10 günde Polatlı'ya pek çok medya kuruluşunun gelip "yalan haber" yaptığını söyleyen çiftçilerden biri, başından geçen olayı BBC Türkçe'den Fundanur Öztürk'e anlattı.

"Bir televizyon kanalı depoma geldi, röportaj yaptık. İşleri bittikten sonra dediler ki, 'Bir de deponun kapısını kapatın, kenara çekilin, öyle çekelim'.

Biz de söyledikleri gibi kapıları kapattık, kenara çekildik ki çekim yapsınlar" diyen çiftçi, "Sonra akşam haberleri izlerken bir baktık, benim depomu gösterip 'Stokçular depoyu kilitleyip kaçmışlar' yazıyor. Gözlerimize inanamadık. Halbuki biz oradaydık, satış yapıyorduk, kendileri bize kapıyı kapatmamızı söyledi. Bu kadar da sahtekarlık olur mu?" ifadelerini kullandı.

Soğanın neden depolanması gerektiğini anlatan bir diğer çiftçi de,

"Biz bunu Polatlı'da 20 senedir yapıyoruz, neden şimdi stokçu olduk? 100 ton soğan bulunca sanki ya bir suçlu ya da uyuşturucu yakalamış gibi haber yapıyorlar. Şaşırıp seyrediyoruz. Televizyonda seyrettiğiniz depoların hepsi tedarikçi, hiçbiri de stokçu değil. Her gün 3-4 araba soğan yükleyen arkadaşlarımız, hepsini tanıyoruz" dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

4 parti seçim güvenliği için ittifak yaparken fatih portakal sandık uyarısı yaptı Kılıçdaroğlu otostop çeken üniversitelileri okula bıraktı Gündeme damga vuran konuşma ' Sen 15 senede batırdığın ülkeyi 50 senede düzeltemezsin ! ' Yılmaz Büyükerşen, partisi CHP'de yaşanan olağanüstü kurultay tartışmalarıyla ilgili olarak konuştu