Anasayfa
20 Mayıs 2018 ( 602 izlenme )
Reklamlar

Yenikapı mitinginden sadece 1 gün sonra, Ceyhan'dan İsrail'e petrol sevkiyatı

Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak tanınmasına Filistin halkının tepkisini kanla bastıran Tel Aviv yönetimi, Türkiye’den sözlü çıkışlar dışında hiçbir tepki almadı.

Meclis'te İsrail'le yapılan anlaşmaların iptal edilmesi için verilen önerge AKP ve MHP oyları ile reddedilirken, iki parti 18 Mayıs Cuma günü BBP'nin de desteği ile Yenikapı'da "Zulme Lanet Kudüs'e Destek" mitingi düzenlendi.

İSRAİL'E PETROL DESTEĞİ

Cumhuriyet'in haberine göre Hükümetin yaptırım konusundaki bu sessizliğinin arkasında, İsrail’e verilen gizli petrol desteği olduğu ortaya çıkmıştı. Dünyadaki tüm tanker hareketlerini takip eden TankerTrackers sitesindeki istatistiklere göre, sadece geçen ay Ceyhan’dan İsrail’e 1,5 milyon varil petrol sevk edildiği ortaya çıkmıştı.

Kudüs'ün İsrail başkenti ilan edilmesi ve ABD'nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması üzerine başlayan eylemlerde 60'ın üzerinde Filistinlinin hayatını kaybetmesi üzerine İsrail Büyükelçisi ülkesine yollanmıştı.

Ardından Yenikapı'da 'Cumhur ittifakı' partileri (AKP-MHP-BBP) ortak miting düzenlemişti. Ancak Gazze’de Filistin halkı ağır bir ambargo altında acı çekmeye devam ederken, ambargonun kaldırılması konusunda uluslararası toplumu ikna edemeyen Türkiye, İsrail’in petrolde gizli tedarikçisi olmaya devam ediyor.
TankerTrackers sitesinin yaptığı son paylaşımlar ise, Yenikapı'da yapılan mitingden bir gün sonra da İsrail'e petrol sevk edildiği ortaya çıktı.

Sitenin yayımladığı sevkiyat haritasına göre, 19 Mayıs günü Ceyhan’dan İsrail’e 1 milyon varil gizli petrol sevkiyatı yapılmış.

Yöntem yine aynı. Rotayı Port Said olarak yazan tankerler son anda Aşkelon limanına yöneliyor.

YENİKAPI MİTİNGİ TV.LERDE HİLELİ ÇEKİM İLE GÖSTERİLENLERİN AKSİNE BEKLENEN İLGİYİ GÖRMEMİŞTİ.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Güldür Güldür ekibi Münir Özkul'u unutmadı Saadet partisinden Akepe'lileri çıldırtacak film Erdoğan, ' o general ordumuzu övdüğüm sözlerimi alkışladı ' dedi. peki görüntüler ne diyor ? Mansur Yavaş'a gözdağı verdi: Seçimden sonra kendi bedel ödeyebileceği gibi Ankara'ya da ödetir