Bunu da gördük. Cami Yıktırdılar

425 izlenme 08 Ocak 2023
Reklamlar
Yusufeli’nde 27 yıllık cami iş makineleriyle yıkıldı Artvin’in Yusufeli ilçesinde baraj sahası nedeniyle taşınma işlemleri devam ederken, ilçenin merkezinde bulunan Yeni Cami, ihaleyle hurdacılara teslim edildi. 27 yıllık cami, gece geç saatlerde iş makineleriyle yıkıldı.

Artvin'de yapılan Yusufeli Barajı nedeniyle boşaltılan ilçe merkezindeki Yeni Cami'nin ihaleyle hurdacılara verildi. Vatandaşın yaptırdığı cami, dün gece geç saatlerde iş makineleriyle yıkıldı. 27 yıllık caminin yıkılışına şahitlik eden vatandaşlar o anları görüntüledi. 

  Caminin sadece minaresinin ortada kaldığı görüntülere yansırken, CHP Yusufeli İlçe Başkanı Barış Demirci yıkımla ilgili istifa çağrısında bulundu. Yıkılan caminin önünde konuşan Demirci, şunları söyledi:  
“Bir gece ansızın halkın parasıyla yapılan Yusufeli'nde bulunan Yeni Camimizi bir hurda parasına ihale ettiler ve hurdacılara teslim ettiler. Burada hurdacılar da suçlu olduğu kadar, ihaleyi bunlara veren idare de suçlu, bu idareye ses çıkarmayan siyasiler de suçlu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşünden bahsederken gözyaşlarına hakim olamadı Tarkan, konserine katılan Ekrem İmamoğlu ile Tunç Soyer'e övgüler yağdırdı Ağrı'da yaşanan skandalın üstünü örtebilmek için Chp ve Ekrem İmamoğlu'na dil uzattı. Erdoğan denince aklınıza ne geliyor sorusuna verilen cevaplar