Özel halk otobüsçüleri ve dolmuşçular iş bırakma kararı alınca; Mansur Yavaş bu açıklamayı yaptı

298 izlenme 10 Mart 2022
Reklamlar
Mansur Yavaş, özel halk otobüsü ve dolmuşçu art arda gelen zamlar nedeniyle hizmet vermeyeceklerini açıklamasının ardından açıklama yaptı. 
Yavaş, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Özel halk otobüsü ve dolmuşçu esnafımız artan maliyetler karşısında hizmete devam edemeyeceklerini bildirdi. Mağduriyet yaşamamanız adına tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. En kısa sürede çözüme kavuşturmak için çalışıyoruz" dedi.   
Yavaş'ın açıklaması şöyle:   
"Ankara’da hizmet veren özel halk otobüsü ve dolmuşçu esnafı, yaşanılan ekonomik zorluklar ve artan akaryakıt maliyeti karşısında ulaşım bedelinin en az 8 lira olmasını talep etmektedir. Özel toplu taşıma esnafları ayrıca Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının belirlediği ücretsiz taşıma bedelinin de Belediyemiz tarafından karşılanmasını talep etmektedir. Bugünkü ekonomik şartlarda, bu talepleri ne vatandaşlarımızın ne de belediyemizin karşılaması mümkün değildir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD ile Ermenistan arasında nükleer iş birliği çalışmaları Başsağlığı bile dilemediği Cinayet hakkında konuştu: ''Tertemiz dava arkadaşlarımızı' 5 yaşındaki çocuğu istismar eden sapık yakalandı, kimliği belli oldu 24 Haziran seçim sonuçları üzerine bir doktorun kaleme aldığı yazı sosyal medyada olay yarattı