Celal Şengör, ağlamamak için kendini zor tutarak anlattı: "Atatürk'ün peşinden ayrılmayın.''

2253 izlenme 07 Ekim 2023
Reklamlar
Celal Şengör, ağlamamak için kendini zor tutarak anlattı: "Atatürk'ün peşinden ayrılmayın.''
Prof. Dr. Celal Şengör, konuşmacı olarak katıldığı bir etkinlik esnasında, bahçede gençlerle sohbet ettiği sırada Atatürk'ü anlatırken gözyaşlarını zor tuttu. 
Ünlü Profesör gençlere ''Atatürk'ün peşinden ayrılmayın" dedi. "Şu anda adam gibi birkaç kütüphanemiz var bunlar tek başına Atatürk'ün marifeti. Atatürk'ün peşinden ayrılmayın. O bıraktı bize bu memleketi." ifadelerini vurgulayan Şengör "Benim dedelerim Balkan göçmeni, memleketlerini hatırlattığın zaman başlarlardı ağlamaya, 'biz vatan kaybettik' derlerdi." dedi.  Şengör; ''Atatürk bize bir vatan verdi, onu korumak bizim vazifemiz. Bunu unutmayın hiçbiriniz. Onun Gençliğe Hitabesini okuyun'' ifadelerini kullandı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Diyarbakırlı işadamı çıtayı daha da yükseltti. Özellikle 15 Temmuz ve Bazı Kişiler hakkında söyledikleri büyük ses getirecek TRT'de yayınlanan bir çizgi filmde Atatürk'e yapılan saygısızlık büyük tepki topladı .. MHP'li belediye başkanı Olimpiyat Oyunlarına katılmayı garantileyen Kadın Voleybol Takımı’nı hedef aldı. Saadet Partisi'nin standına saldırı