Gaziantep'te skandal: Kendisi ve ABD’deki kızı yerine oy kullanmışlar

817 izlenme 31 Mart 2019
Reklamlar
Gaziantep’te, Mahalli İdareler Genel Seçimi için sandık başına giden İbrahim Halil Sarıkçıoğlu, kendisinin ve ABD’de bulunan kızının yerine oy kullandığını gördü. Oyunu kullanamayan Sarıkçıoğlu, yaşananlara ilişkin tutanak tutturup, polise başvurdu.

Olay, öğle saatlerinde, Batıkent Mahallesi’nde bulunan Aysel İbrahim Akınal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde meydana geldi. İbrahim Halil Sarıkçıoğlu, oyunu kullanmak üzere okuldaki 1122 numaralı sandığa gitti.

Kimliğini uzatan Sarıkçıoğlu’na, sandık görevlileri, yaptığı kontrol sonrası oyunun kullanılmış olduğu bilgisini verdi. Duruma itiraz eden Sarıkçıoğlu, imzanın kendisine ait olmadığını ve aynı sandıkta oy kullanmış gibi gözüken kızı Nebihe Sarıkçıoğlu’nun da eğitim için ABD’de bulunduğunu söyledi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Skandal Ötesi. Uğur Şahin, aşıyı Türkiye'ye kar etmeden vermek istiyor. Peki akp ne yapıyor? Ekrem İmamoğlu'ndan biz tatil yapmadık afişine yanıt Erdoğan,Eleştirdiği İsimlerden Biri İçin 'Merkez Bankası Başkanı Yapacaktım Veto Yedi' Demişti İstanbul akepe'nin elinden çıkınca hakkında dava açılan Canan Kaftancıoğlu için çok çarpıcı belgesel çekildi