Anasayfa
10 Ocak 2019 ( 2629 izlenme )
Reklamlar

Diğer kızının da Erdoğan'ın danışmanı olduğu ortaya çıktı

1999’da TBMM’de yaşanan türban krizi sırasında tanınan ve bir süre önce Kuala Lumpur Büyükelçisi olarak atanan Merve Kavakçı, son günlerde kızlarıyla gündemden düşmüyor.

Fazilet Partisi’nden 18 Nisan 1999 seçimlerinde İstanbul milletvekili olarak seçilen Kavakçı, 2 Mayıs 1999’da TBMM’de and içme törenine başörtülü gelince meclisten çıkartılmıştı. Kavakçı, ABD vatandaşı olduğunu bildirmediği için 13 Mayıs 1999’da Bakanlar kurulu kararıyla vatandaşlıktan da çıkarılmıştı.

Merve Kavakçı 1988 yılında Ürdün asıllı ABD vatandaşı Ali Ahmad Abushanab ile evlendi. Bu evlilikten Fatma Gülham ve Mariam isminde iki kızı oldu. Kavakçı, Ali Ahmad Abushanab çifti 1993 yılında boşandı.

Tayyip Erdoğan, Merve Kavakçı’nın kızı Mariam Kavakçı’yı Cumhurbaşkanlığı danışmanlığına atamıştı.

Odatv‘nin haberine göre, Kavakçı’nın kızı Mariam Kavakçı’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a danışman olarak atanması tartışmalara neden olurken, diğer kızı Fatma Gülham Abushanab’ın da Erdoğan’ın danışmanı olduğu ortaya çıktı.

Sözkonusu bilgi ise akepe’ye yakınlığıyla bilinen Hak-İş’in “Yenilikçi Yöntemlerle Kadın Çalışanların Eğitim Yoluyla Güçlendirilmesi Projesi”nin kapanışı sırasında ortaya çıktı. Buraya katılan Fatma Gülham Abushanab, Cumhurbaşkanlığı danışmanı olarak anons edildi.

KAVAKÇI-GRAHAM FULLER YAKINLIĞI

Merve Kavakçı’nın adı, Türkiye’de bir dönem CIA istasyon şefliği de yapmış olan Graham Fuller’le de yan yana anılmıştı. Fuller ile pek çok panele birlikte katılan Kavakçı, yine onunla birlikte ABD yönetimine hitaben yazılmış pek çok açık mektuba imza da atmıştı.
Cumhurbaşkanı danışmanı olan Mariam Kavakçı, fotoğraflarıyla konuşuluyor.

Fatma Gülham Abushanab’ın dedesi, Merve Kavakçı’nın babası, Yeni Akit yazarı Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı’nın geçen yıl Fethullah Gülen’e ilişkin yazısı tepkilere neden olmuştu. Dede Kavakçı köşesinde, “Gülen özür dilesin tevbe etsin son günlerini Türkiye’de geçirsin” diye yazmıştı.

Merve Kavakçı’nın kardeşi Ravza Kavakçı Kan ise, akepe Genel Başkan Yardımcısı ve akepe İstanbul Milletvekili olarak görev yapıyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan: 180 milyar dolarlık hizmet yapıp, milletin cebinden 656 milyar dolar aldılar İşte günlerdir konuşulan Büyükçekmece gerçekleri Milletvekili Barış Yarkadaş, "Bu okulun Allah'ı benim" diyen öğretmeni açıkladı Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım ile Erdoğan'ın kendisiyle ilgili sözlerine cevap verdi