Anasayfa
24 Nisan 2018 ( 5046 izlenme )
Reklamlar

"Herkes unuttu ama akepe'nin Meclis'teki ilk grubu Saadet'ten transfer olan vekillerle kuruldu"

CHP'li 15 vekil, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla, hafta sonu İyi Parti'ye geçti. 24 Haziran'da yapılacak erken seçime katılabilmesi için, vekillerin İyi Parti'ye geçmesi iktidar Partisi ve MHP tarafından sert dille eleştirilirken Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kerem altıparmak , "AKP'nin Meclis'teki ilk grubu Saadet'ten transfer olan vekillerle 2001 yılında kurulmuştu" hatırlatmasında bulundu. 


Kerem Altıparmak,  kişisel Twitter hesabından 2001 yılında Saadet Partisi'nden ayrılan 51 bağımsız vekilin AKP'ye katıldığı haberle birlikte "Tabii bunu herkes unuttu ama AKP'nin Meclis'teki ilk grubu Saadet'ten transfer olan vekillerle 2001 yılında kurulmuştu. Bu kadar vekili transfer etmemiş olsa bir yıl sonra ilk seçiminde %34'le tek başına iktidar olabilir miydi, seçimlere yetiştirebilir miydi sorusu da cabası" paylaşımında bulundu.

Erdoğan'ın her yerden silinen videosu

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ekrem İmamoğlu: Ysk ve Anadolu ajansını ahlaklı olmaya davet ediyorum Tacizci öğretmen şeriat mahkemesinde yargılanmak istedi İmamoğlu'na destek olan sanatçılar için önce tarafsız olmalılar sonra beni niye desteklemiyorlar? diye sordu Dolandırıcıların yeni yöntemi