Anasayfa
16 Nisan 2018 ( 810 izlenme )
Reklamlar

Kırşehir Şeker Fabrikasını alan şirketin arkasından da millete küfreden Cengiz çıktı

300 bin lira sermayeyle kurulan, 330 milyon liraya Kırşehir Şeker Fabrikası’nı alan Tutgu Gıda’nın sırrı çözüldü. Şirketin sahibi İsmail Doğan’ın yönetim kurulu başkanı olduğu Duygu Mühendislik İnşaat’ın, iktidara yakın patronlardan Mehmet Cengiz’e ait Cengiz İnşaat’ın “alt yüklenici”si olduğu ortaya çıktı.

Pazartesi, 16 Nisan 2018 14:55
AKP'nin satışa çıkardığı şeker fabrikaları yandaş patronlara peşkeş çekilmeye devam ediyor. 300 bin lira sermayeyle kurulan, 330 milyon liraya Kırşehir Şeker Fabrikası’nı alan Tutgu Gıda’nın sırrı çözüldü.

Cumhuriyet'ten Aykut Küçükkaya'nın haberine göre Kırşehir Şeker Fabrikası’nı 330 milyon TL ile alan Tutgu Gıda’nın sırrı çözüldü. 300 bin TL sermaye ile kurulan, beş yıldan bu yana şeker ihalesi dışında faaliyet göstermediği için "naylon şirket" iddiası ortaya atılan Tutgu Gıda’nın sahibinin bir de inşaat şirketi var. Tutgu Gıda’nın sahibi İsmail Doğan’ın yönetim kurulu başkanı olduğu Duygu Mühendislik İnşaat’ın, 17-25 Aralık'ın simge isimlerinden Mehmet Cengiz’in Cengiz İnşaat’ı başta olmak üzere yüz milyonlarca liralık projelerin “alt yüklenicisi” olduğu ortaya çıktı.

İnşaat alanındaki ilişkiler ağı, şeker fabrikasını alarak ilk kez gıda işine giren inşaat şirketinin gizemini de çözüyor. Şirket, alt yüklenicilik dışında kamudan aldığı ihalelerle ihya olmuş. Duygu İnşaat, Karayolları Genel Müdürlüğünün iki ihalesini 600 milyon TL’lik teklifle almış ve bu ihale tutarının yarısıyla şeker fabrikası için ödeyeceği parayı çıkarmış.

Kırşehir şeker fabrikası ihalesine 11 firma teklif vermişti. İhaleyi, 330 milyon TL’yle Tutgu Gıda Turizm İnşaat İmalat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. kazandı. İhalenin ardından şirketle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Mart 2013’te 300 bin TL sermaye ile kuruldu. Şirket sahibi İsmail Doğan’ın kamuoyunca tanınan bir isim olmaması; hiçbir faaliyet göstermeyen şirketin, beşinci yılında, 300 bin lira sermaye ile 325 milyon liralık fabrikayı alması "naylon şirket" iddiasını gündeme getirdi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Filmde oynama karşılığında otelini filmcilere açan siyasetçi Tecavüze ve şiddete uğrayan sokak çocuğu için o ünlü şarkıcı bakın ne yaptı Ali Tezel: 2019'da Kıdem tazminatı kalkıyor. Mhp'li vekilin telefon kırma şovunun düzmece olduğu iddia edildi