Anasayfa
18 Eylül 2018 ( 1120 izlenme )
Reklamlar

Ünlü Balcı lüks rezidansta basıldı

Televizyon ekranlarında 5 kilo balı 100 TL’ye satmasıyla tanınan şahıs, kaçak cep telefonu ve elektronik eşyaları tele pazarlama yöntemiyle sattığı iddiasıyla gözaltına alındı. Kaçak eşyaları koyduğu depo ile Tv ve radyo yayınlarını yaptığı rezidansa yapılan baskında, binlerce cep telefonu, aparatları ve akıllı kol saatleri ele geçti.Operasyonun en ilginç anı ise, zanlının çağırdığı avukat O.G, deponun girişinde avukat eşi S.G'nin adını görünce neye uğradığını şaşırdı. O.G, "Eşimin adının burada ne işi var" diyerek İncel'den şikayetçi oldu.‘KAÇAK GETİRDİĞİ ÜRÜNLERİ, TELE PAZARLAMA YÖNTEMİYLE PİYASAYA SÜRÜYOR'Hurriyet'ten Çetin Aydın imzalı habere göre, İstanbul Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, dolandırıcılıktan Emniyette kaydı bulunan Ekrem İncel'in Çin'den getirilen kaçak ürünleri tele pazarlama yöntemiyle piyasaya sürdüğü yönünde bilgi aldı. Alınan bilgi üzerine çalışma başlatan ekipler, zanlının Beylikdüzü Adnan Kahveci Mahallesi Osmanlı Caddesi numara 40'daki rezidansta faaliyet yürüttüğü belirlendi.

Yapılan tespitlerin ardından 13 Eylül 2018 günü ekipler operasyonu başlattı. Polis kapılarında ‘apartman yöneticisi' ve S.G adına kapısında yazı bulunan avukatlık bürosu görünümlü depoları bastı. Baskın sırasında Ekrem İncel gözaltına alındı.

Yapılan aramada, 12 bin 500 adet cep telefonu, 3 bin 544 adet elektronik cihazlar, 500 adet akıllı kol saati, 12 bin 500 adet cep telefonu şarj cihazı, 12 bin 500 cep telefonu bataryası ve 200 paket mesir macunu ele geçti.

‘YAYIN YAPTIĞI 3 RADYODAN 2'Sİ RUHSATSIZ'

Kaçak ürünlere el konulurken, Ekrem İncel'in tele pazarlama yayınlarını da rezidanstan yaptığı belirlendi. Ekrem İncel'in yayın yaptığı TV kanalı ve 3 radyodan 2'sinin ruhsatsız olduğu, bu durumun da RTÜK'e bildirildiği belirtildi.

'AVUKATI DA ŞİKAYETÇİ OLDU'

Operasyon sırasında gözaltına alınan zanlı, avukat olarak O.G'yi çağırdı. O.G, arama yapılan rezidansa geldiğinde avukatlık bürosu olarak kapısında yazı bulunan levhada eşi S.G'nin ismini gördü. zanlıya, "Eşimin adının burada ne işi var" diyerek şikayetçi oldu.

Operasyonda, rezidans girişinde bulunan bir emlak ofisinin de ruhsatsız olduğu belirlenerek işlem yapıldı.

Ele geçen ürünlerin Çin'den getirildiği belirlendi. sorgusunun ardından çıkarıldığı adliyede adli kontrol kararıyla serbest kaldı. Ele geçen ürünlerin de Gümrük Müdürlüğüne teslim edildiği belirtildi.

Adı geçen şahıs, 2015 yılında, Silivri Beyciler Mahallesi'nde tarım arazisi olmasına rağmen arazileri planlı, projeli ve imarlıymış gibi gösterip satış reklamı yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınmıştı

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ekrem İmamoğlu: Edep ve ahlakım kazandığımı açıklamama engel oluyor ERDOĞDU: 'BU KONUŞMA İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA AÇIK SUÇ DUYURUSUDUR' Muharrem İnce, Erdoğan’ın önüne geçti Camiye akepe bayrağı, Erdoğan posteri